הצעירה שיחזרה: "הרב אטינגר חתר למגע עם המחבל"

הצעירה שנצלה מפיגוע הירי בצומת אריאל בחודש שעבר, שחזרה בשיחה עם תלמידי ישיבת ההסדר בשעלבים את רגעי האימה והחרדה *"הרב אטינגר הגיח ברכבו נגד כיוון התנועה והציל את חיי"

הרב אחיעד אהוד אטינגר הי"ד
הרב אחיעד אהוד אטינגר הי"ד
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לפני כחודש נרצח הרב אחיעד אטינגר מהיישוב עלי אב ל 12 ילדים, מירי מחבל שהגיח מאחד הכפרים הסמוכים לכיוון צומת אריאל והחל לירות לכל עבר.

בשיחה עם תלמידי ישיבת ההסדר בשעלבים, שיחזרה א', הצעירה שניצלה מהפיגוע את רגעי האימה וגוללה, כיצד הרב אטינגר הי"ד, הציל את חייה ואת חייהם של רבים אחרים ששהו באותה עת בצומת כשהוא משלם על כך בחייו שלו.

"ביום ראשון בבוקר יצאתי מהבית, עם מעיל, היה קצת קר, הולכת לכיוון הצומת. פתאום אני שומעת מצד ימין שלי מטר של יריות, ממש ללא הפסקה. עוד לא ממש מבינה מה קורה, אני כרגע לכיוון הצומת ומשהו כמו שני מטרים לפני הכיכר, התפרץ המחבל תוך כדי הנהיגה שלי, עומד על הכיכר ומתחיל לירות לכל הכיוונים".

"נהגתי ברכב הראשון שהיה מול המחבל, כשבעצם הפכתי לאחת המטרות שלו. אני מבינה שאני בתוך פיגוע – יצרתי איזשהו פקק תנועה וכל מי שמאחוריי גם אין לו לאן להתקדם".

"אני ממשיכה לשמוע יריות ותוך כמה שניות פתאום הגיח רכב שבדיעבד אני יודעת שזה היה הרכב של הרב אטינגר זכרונו לברכה, ומתנהל איזשהו מאבק יריות ביניהם".

הרב אטינגר חזר עם רכבו מנתיב הנסיעה הנגדי כדי לנסות ולנטרל את המחבל באמצעות האקדח האישי שלו, "הוא הגיע מהכיוון הנגדי. הוא היה יכול להמשיך רגיל לכיוון המפגש שלו ובעצם הוא מגיע נגד כיוון התנועה".

א' מתארת סיטואציה בה "כל אדם היה מבקש להתחמק ורוצה להימלט ממנה, אולם הרב אטינגר החליט להציל חיים. הוא למעשה משך אליו את האש וניסה ממש להציל וירה כמה יריות".

"אני לא רואה בדיוק מה קורה ביניהם, אני רק זוכרת שראיתי שהמחבל ירה כמה פעמים מאוד קרוב לרב, ואחרי שזה המחבל ניסה להימלט… התקרב אלי ורץ לכיוון שלי. אני ממש פחדתי על חיי. שני צעדים לפני שהוא הגיע הוא נמלך בדעתו, לקח רכב נטוש שהיה צמוד אלי, נכנס בתוכו וממשיך, לוקח חמצן וממשיך".

א' כאמור ניצלה בנס מהפיגוע הקשה בו נרצחו הרב אטינגר וסמ"ר גל קיידאן הי"ד. ואומרת, כי "הרב מנע פיגוע רב נפגעים. הוא הציל את החיים שלי וזה לא רק החיים שלי, זה עשרות רכבים. אני לא יודעת מה היה קורה אלמלא הרב היה מגיע ואיך הדברים יכלו להיות אחרים".

השארת תגובה