בפעילות ארדן: פעילה אנטי ישראלית גורשה מגרמניה

בעקבות פעילות של המשרד לנושאים אסטרטגיים יחד עם ארגונים פרו ישראלים ושגרירות ישראל בברלין: המחבלת ראסמייה עודה גורשה סופית מגרמניה

גלעד ארדן | ויקפדיה
גלעד ארדן | ויקפדיה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

כזכור לפני כחודש פרסם המשרד לעניינים אסטרטגיים דו"ח תחת הכותרת "מחבלים בחליפות" המוכיח קשריהם של בכירים מוסלמים עם ארגוני החרם נגד ישראל ואת מעורבותם בעידוד מעשי טרור נגד יהודים.

עם פרסום הדו״ח פתח השר לנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן בקמפיין מדיני מול מקביליו באירופה, לרבות שר הפנים הגרמני, בבקשה שלא לתת לגיטימציה או מימון לאישים וארגונים המופיעים בדו״ח, בתוכם שמה של פעילה מרכזית בשם רסמייה עודה.

השר לנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן התייחס להופעתה של עודה במרכז הדו"ח והאשים, כי "בעוד רסמייה עודה, מתחפשת ל"פעילת זכויות אדם", הרי שבפועל מדובר בטרוריסטית מורשעת ופעילת BDS, שהגיעה לברלין במטרה לקדם את האג'נדה האנטישמית שלה ושל חבריה.

המשרד פנה לגרמניה שם שוהה עודה בזמן האחרון ואמש הודעו הרשויות על גירושה הצפוי מהמדינה.

"כזכור, לפני כשבועיים, בעקבות לחץ של השר לנושאים אסטרטגיים, שגרירות ישראל בברלין וארגונים יהודיים בגרמניה בוטלה הופעתה של המחבלת, פעילת ה-BDS, באירוע חרם בברלין, ורשויות ברלין ביטלו את הויזה שלה ודרשו את עזיבתה המידית. למרות ניסיונותיה של עודה ושל תומכיה להשאירה בברלין, לרבות פניה לשתי ערכאות משפטיות, הכריעו הרשויות בברלין, כי אין לאפשר לה להישאר ולהשמיע את התעמולה הפוליטית האנטי ישראלית שלה והיא עזבה את גרמניה היום בליווי המשטרה הגרמנית", אמר השר ארדן.

הוא סיפר, כי "בשנים האחרונות הפכה עודה למרצה מבוקשת בכנסים של ארגוני BDS, לרבות בקמפוסים בארה״ב. בשנה שעברה גרשו הרשויות בארה"ב את עודה בגין דיווח שקרי לרשויות, והיום כאמור אולצה לעזוב את גרמניה".

השארת תגובה