חיבוק מאירופה: רומא, מילנו ושוויץ

בתוך העולם האנטישמי, קפיטליסטי ואגואיסטי, הלב היהודי לנצח יפעם לטובת אהבת חינם ונתינה אינסופית

אור למשפחות
אור למשפחות
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בחודשים מרץ ומאי, עמותת אור למשפחות זוכה זאת הפעם הרביעית לטוס לרומא, מילנו ושוויץ ולהתארח אצל הקהילה הנפלאה והמחבקת של יהדות איטליה ושוויץ. הקהילה הנפלאה הזאת מצאה כי הדרך היחידה למלא את ליבם באושר היא לתת ולהעניק לעם שחי ושומר להם על הארץ הזאת, ארץ ישראל בזמן שהם שם בגולה. מרגש לראות כמה טוב הם רוצים לעשות וכמה חשוב להם להביע את הערבות ההדדית שלהם.

ראשי הקהילה ברומא, נאפולי,מילנו,פירנצה ובשוויץ ביניהם בעל מלונות, מסעדות, חברות אוטובוסים, חברות ביטחון, בית אבות יהודי ואפילו חברת כרכרות, מחכים בזרועות פתוחות לקבל ולתת חיבוק מהורי עמותת אור למשפחות, הגיבורים שתרמו למדינת ישראל את היקר מכל לכל אדם…את בנם או בתם. לדוגמא, אחד האנשים היקרים בקהילה ברומא הוא פרופסור מוסקטו, חבר בועד הדירקטוריון בותיקן ומתפקד כרופא מלווה וחובש לאורך כל הטיול. הקבוצה זוכה בזכותו לסיור מיוחד בותיקן.

המסע לרומא ופירנצה הוא המרגש והעוצמתי בחוויות אותן חלקו השנה ההורים השכולים של עמותת אור למשפחות. בין החוויות: בית הספר היהודי ברומא שהכין עבורם מסכת של מופע ציוני של ילדי הקהילה עם ריקודים והפעלות בצורה מרגשת עד מאוד. בתי הכנסת בפירנצה וברומא ערכו עבורם סעודת פורים חגיגית, משתה וכמובן קריאת המגילה בצוותא. עוד רגע שיא מצמרר שיחרט בליבם לעד הוא המעבר דרך גטו רומא שהמשיך ברחובות המרהיבים שלה, דרך הפיאצות בצעידה עם דגלי ישראל וייחתם בסיור כרכרות חלומי , כמו בסרטים ברחבי רומא ומסביבה.

ההוכחה הנחרצת לחותם העצום של הביקור ברומא היא שדירת העצים של עמותת אור למשפחות. כל משפחה שהגיעה לשדירה, נטעה עץ עם שלט החקוק בסלע עם שם בנה שנפל, מראה מרהיב ועוצמתי, שלא השאיר עין אחת יבשה.

נקודת הסיום במפגש עם הקהילה ברומא, היא ללא ספק המצמררת ביותר. פסגת האושר, הרגש והדמעות מתרכזים בערב אחד בו נפגשו כאלף יהודים יקרים מרומא שחיכו כולם בבית הכנסת הגדול ברומא, נרגשים להורים השכולים שלנו, של עמותת אור למשפחות. הם קיבלו את ההורים במחיאות כפיים, בשירי אדון עולם וישמחו השמים, חיבוקים הדדיים ושמחה בלב. כולם ביחד התאחדו גם לקריאת המגילה בחג השמח ביותר שיש לעם היהודי , פורים. גם הקשוחים שביננו מזילים דמעה.

מה יכול להיות עצמתי יותר, מרגש ומלכד יותר מראה של קבוצת אנשים שמחים הצועדים בגאווה ברחובות רומא בשירת עם ישראל חי…?

כל מי שיצפה מהצד יכול להבין את כוחו של העם שלנו שעבר את התלאות הגדולות ביותר, חווה את השנאה היוקדת ביותר ומשלם במיטב בניו עבור הגנת המדינה שלנו הצבועה בצבעי כחול לבן. כל מי שיצפה מהצד יבין מהי ערבות הדדית שכל כך מחבקת ולא יכול שלא להזדהות עם ההורים החזקים הללו שבעצם קיומם את המסע הזה, הם אומרים לעולם : אנחנו בוחרים בחיים!

אותם חברים אהובים ויקרים ברחבי אירופה, מגיעים לארץ וזוכים אף הם לקבלת פנים לא פחות אוהבת ומחבקת. גם ילדיהם מתקבלים על ידנו באהבה אינסופית שקיימת אך ורק ב…משפחות. הם המשפחה שלנו, אנחנו המשפחה שלהם. האהבה הזאת מחבקת גם אותם.

אסכם ואומר, שניתנה לי הזכות לעמוד בראש עמותה של כ-5,000 הורים ואחים שכולים, מתוך החלטה שלקחתי לפני כ-10 שנים והיא לגרום לאנשים היקרים הללו, סיבה לקום בבוקר ולחייך בכל זאת…אפילו אם חיוך קטן. החיוך שלהם הוא האושר שלי ושל התורמים והמתנדבים שלנו בארץ ובכל העולם אשר עוצרים את סדר יומם העמוס מתוך חמלה, הזדהות והקשבה לכל אמא כואבת ואב עצוב.

הכותבת הינה סא"ל במילואים, יו"ר עמותת אור למשפחות

השארת תגובה