תביעה: צעיר תקף יהודי בעיר העתיקה

תביעה אזרחית עם בקשת פיצויים הוגשה נגד צעיר ערבי, שתקף צעיר יהודי ללא סיבה בעיר העתיקה בירושלים לפני כשנתיים

חומות העיר העתיקה, במצד מזרח לשער יפו
חומות העיר העתיקה, במצד מזרח לשער יפו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תביעה אזרחית על סך 30,000 ₪ פיצויים הוגשה לאחרונה נגד מגד בן מוחמד אל רמאדי, צעיר ערבי שהיכה בחור יהודי בעיר העתיקה בירושלים ללא כל סיבה. המקרה ארע לפני כשנתיים וחצי ברחוב הבד בעיר העתיקה. בעת הבחור היהודי צעד ברחוב חלף מולו הצעיר התוקף כשהוא מלווה בשניין מחבריו. כשראו את המותקף החלו לצחוק עליו, והצעיר אף הכה אותו בחזהו במכת אגרוף ללא שום סיבה.

על פי המשטרה, לאחר התקיפה נתפס אל רמאדי, נחקר והודה במעשיו במסגרת עסקת טיעון, והוטלו עליו חמישה חודשי מאסר בדרך של עבודות שירות, שלושה חודשי מאסר על תנאי ותשלום פיצוי על סך 1,000 ₪ לקורבן. בנוסף, נגזרו עליו שני עונשי מאסר על תנאי בתיקים אחרים.

בתגובה לעונש הקל יחסית שהושת על התוקף, הגיש הצעיר היהודי שהותקף תביעה אזרחית לבית משפט השלום בירושלים נגד אל רמאדי, בטענה כי העונש שהוטל עליו אינו מספק. בכתב התביעה נכתב כי כתוצאה מהתקיפה סבל התובע במשך זמן רב מכאבים בחזהו, מעגמת נפש ומהשפלה קשה. כמו כן התקיפה גרמה לערעור ביטחונו של התובע וחששות תמידיים שמקרה מהסוג הזה יחזור על עצמו בלכתו בעיר העתיקה או במקומות דומים.

עו"ד חיים בלייכר, המייצג את המותקף מטעם ארגון חוננו, אמר, כי "התביעה הזאת היא עוד צעד קטן במהלך גדול של מלחמה בתקיפות האנטישמיות החוזרות ונשנות כנגד יהודים בעיר העתיקה. אנו מקווים שהתובע המותקף יפוצה כראוי, וכן שהתוקף וחבריו יבינו שהם ישלמו מחירים כבדים על מעשיהם האנטישמים".

ארגון חוננו קורא לאזרחים שהותקפו לפעול ולמצות את זכויותיהם המשפטיות. בחוננו פועלים בכל הכלים האפשריים בכדי שהפורעים והמסייעים להם ישלמו מחיר כבד על פגיעה ביהודים.

השארת תגובה