עיתונאית מאשימה: "לפיד פועל להשתיק אותי"

"יאיר לפיד רגיל להיות מאוד־מאוד מאותרג. לכן אם מישהו או מישהי יעזו לפרסם עליו ביקורת, מיד הם יחטפו וייצבעו בצבע מסוים"

יאיר לפיד
יאיר לפיד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

העיתונאית איילה חסון מאשימה, כי בעוד לפיד אינו חדל מלתקוף את ראש הממשלה בנימין נתניהו על שהוא נוהג לבקר את התקשורת, הרי שלפיד בעצמו נוהג כך.

חסון פרסמה בשבועות האחרונים סדרת כתבות נוקבות בהן העלתה תהיות ושאלות באשר לרביעיית הקודקודים המובילים את מפלגת 'כחול לבן' וזכתה למטר של ביקורת מצד עמיתיה.

בראיון שהעניקה ל'ישראל היום' היא חושפת, כי לפיד פנה לממונים עליה בעבודה כדי שאלו ידרשו ממנה להצניע כתבות ותחקירים שאינם מטיבים בלשון המעטה עם מפלגת 'כחול לבן'.

"רק כדוגמה אחת מני רבות, פרסמתי בחודש נובמבר האחרון שיאיר לפיד, כשר האוצר, נהג להיפגש עם נוני מוזס בווילה של איש עסקים בסביון, שנמצאת בשכנות לווילה של מוזס, והפגישות האלה, בניגוד לפגישות עם אנשי תקשורת אחרים, מושחרות ביומנו. הוא מסתיר אותן". מספרת חסון כשהיא מסבירה, כי מדובר ב"פרסום עיתונאי טוב, מעניין וחשוב. עובדה שזכה לתהודה רבה. אבל בגלל זה אני חוטפת ממנו ומעדת החסידים השוטים שלו אינסוף הכפשות, לכלוכים ברשת וניסיון להדביק לי דברים לא ראויים, כאילו אני פועלת ממניעים פוליטיים, בשירות אינטרסים פוליטיים".

"הלו, מר לפיד, אתה מבקר את נתניהו שהוא רודף עיתונאים? אתה בעצמך רודף עיתונאית. אתה מדבר על הגנת הדמוקרטיה? נושא את דגלה של הפוליטיקה הנקייה? זה פרסום סופר לגיטימי. אני עיתונאית. צריך להיות לי אינטרס פוליטי כדי לפרסם את זה? איזה שטויות, בחיי. הוא לא מתמודד עם המידע והטענות ומעניש אותי". מאשימה חסון.

לשאלת המראיין במה האשמות אלו באים לידי ביטוי, היא משיבה:

"הוא לא מתראיין אצלי, ופנה לממונים עלי כדי לסתום לי את הפה. בכל פעם שהפרסומים שלי לא נראו לו בסדר, הוא פונה ומתלונן".

"יאיר לפיד רגיל להיות מאוד־מאוד מאותרג. לכן אם מישהו או מישהי יעזו לפרסם עליו ביקורת, מייד הם יחטפו וייצבעו בצבע מסוים. לפני שחבר ללפיד, גנץ חטף מעיתונאים ללא הרף. וואו, כמה שהוא חטף. בתחילת הדרך אני הייתי כמעט היחידה שקיבלה את כניסתו לפוליטיקה בסבר פנים יפות. רבים מהקולגות שלי מרחו אותו בזפת ובנוצות. עד שהוא חבר ללפיד ומייד התהפכה המגמה".

"הבריונות הזאת, שהפוליטיקאים מרשים לעצמם לנקוט, היא בריונות שיש בה סכנה. ומדובר לא רק בלפיד, אלא בפוליטיקאים מכל חלקי המפה הפוליטית".

תגובה אחת
  1. תיזהרי. הוא למד היאבקות. וזאת ההשכלה שלו: תעודת בריון

השארת תגובה