יום הבחירות: הנהגים מאיימים להשבית את התחבורה הציבורית

גפני וברוורמן מסרבים לקדם את חתימת ההסדר בענף התח"צ למרות שבפברואר הושגו הסיכומים הנדרשים עם האוצר ומשרד התחבורה ● נהגי האוטובוסים מאיימים להשבית את התחבורה הציבורית ב-9 באפריל, יום הבחירות

שיירת אוטובוסים
שיירת אוטובוסים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שלשום פורסם שנהגי האוטובוסים מתכוונים לשבש את התחבורה הציבורית ביום הבחירות אם לא יחתם ההסדר הענפי שאמור להעלות את שכרם ל-43 ש"ח לשעה, לאחר שהתברר שהחשב הכללי של משרד האוצר בולם את החתימה עליו. כדי לאשר את העברת התקציב להסדר נדרש אישור של וועדת הכספים של הכנסת, בראשותו של ח"כ גפני. אי-חתימה על ההסדר בעיתוי זה לפני הבחירות, יכול להוביל לדחיית החתימה בחודשים ארוכים למועד לא ידוע לאחר הקמת הממשלה החדשה ולפגוע באופן משמעותי בשכרם של הנהגים.

על מנת לפתור את המשבר ולאשר את ההסדר הענפי, וועדת הכספים או מזכיר הממשלה צריכים לבקש מוועדת ההסכמות לדון בנושא, מה שגם גפני וגם ברוורמן נמנעים מלעשות.

אם המתווה לא יאושר, לחברות התחבורה הציבורית לא תהיה ברירה ויהיה עליהן להוריד את שכר הנהגים חזרה ל-39 ש"ח לשעה, עד לאישור הדהסדר.

בגלל מצב זה מול וועדי הנהגים של האוטובוסים ועם מפעילות התחבורה הציבורית, הנושא לא נפתר והנהגים החוששים לשכרם ולביטחון התעסוקתי שלהם, מאיימים לשבות ביום הבחירות בשבוע הבא ולשבש את השירות בחג הפסח.

וועדי הנהגים וחברות התחבורה הציבורית קוראים ליו"ר ועדת הכספים של הכנסת, ח"כ משה גפני ולמזכיר הממשלה, צחי ברוורמן לקחת אחריות ולהסדיר את הפרוצדורה שתאפשר להעביר את התקציב ולאשר ההסדר הענפי עם חברות האוטובוסים.

חברות התחבורה הציבורית באוטובוסים ניהלו משא ומתן ארוך של כשנה וחצי עם משרדי התחבורה והאוצר ולפני כחודשיים הגיעו לנוסח סופי להסדר הענפי שנדרש לענף כאוויר לנשימה. פרט להעלאת שכר הנהגים, ההסדר כולל בין היתר גם היבטים כספיים שאמורים למנוע קריסה כלכלית של מפעילי התחבורה הציבורית. אם ההסדר לא יאושר בימים הקרובים יש חשש כבד ליציבות הענף ולפגיעה חמורה בציבור הנוסעים.

השארת תגובה