"פעם ראשונה שיצא לי ללמוד גמרא עם אבא"

מעמד סיום מסכת מגילה ייחודי ומרגש התקיים בישיבה לצעירים מתמודדים "דרכי שלום" בגבעת יערים: האבות הגיעו ללמוד עם בניהם את עמוד הגמרא האחרון בהיכל הישיבה ופצחו בריקוד

לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

תלמידי ישיבת "דרכי שלום" המיועדת לצעירים ובני נוער המתמודדים עם מגוון קשיים, חוו השבוע רגעים של שמחה והתעלות.

הישיבה השוכנת ביישוב גבעת יערים שבהרי ירושלים, כבר קנתה לה את שמה כישיבה מיוחדת אשר בה לומדים צעירים בעלי כישרונות, המבקשים להמשיך ללמוד במסגרת ישיבתית באווירה ביתית וחמימה, עם צוות חינוכי הדואג לכל אחד ואחד מתלמידי הישיבה באופן אישי.

תלמידי הישיבה אשר סיימו השבוע את מסכת מגילה, החליטו לציין את האירוע באופן מעט שונה. הם ביקשו לחגוג את סיום המסכת יחד עם ההורים. ואכן, ביום ראשון השבוע, מי שנכנס לביהמ"ד של הישיבה לא יכול היה שלא להתפעל מהמחזה המרנין. עשרות אבות הגיעו לבית המדרש, כל אחד מהאבות ישב ללמוד עם בנו את העמוד האחרון של המסכת ואחד הבחורים התכבד לסיים את המסכת ברוב עם. מיד לאחר סיום המסכת, פרצו עשרות הבחורים וההורים בריקוד ספונטני וסוחף לקול שירת "אשרי מי שעמלו בתורה", ולרגע אחד בית המדרש דמה יותר לריקודי שמחת תורה בהיכלה של תורה מאשר לסיום לימוד סדר ג' בישיבה.

התלמידים, שהתרגשו עד מאד מהמעמד ומהעובדה שההורים הגיעו ליטול חלק ברגע חשוב ומשמעותי בחייהם, ציינו כי זו חוויה יוצאת דופן לשמוח בעצמם על סיום המסכת, בד בבד עם השמחה והנחת שאירוע כזה מסב לכל אחד מההורים.
אחד הבחורים אף ציין שהיוזמה המבורכת הזו גרמה לו להבין שהלימוד המשותף עם אביו, היא למעשה הפעם הראשונה שיצא לו לשבת ללמוד גמרא עם אבא שלו ואחרי האירוע הזה הוא מבטיח ללמוד עם אביו עוד פעמים רבות. "הייתה לי התרגשות ושמחה ביחד", ציין. "אני מציע לכל בחור לקבוע שעה אחת בשבוע ללימוד עם אבא שלו. אתם תודו לי על זה כל חייכם".

תלמיד נוסף, שזו השנה השניה שלו בישיבה, אמר בהתרגשות: עם כל הקשיים שהיו לי, לא האמנתי שאצליח לסיים מסכת שלמה. זו פעם ראשונה בחיי שאני זוכה לסיים מסכת. יש לי סיפוק עצום ואני רוצה להודות לראשי הישיבה על היוזמה המבורכת הזו".
מיד לאחר שהסתיימו הריקודים התיישבו כולם סביב שולחנות ערוכים לסעודת מצווה חגיגית שנערכה בחדר האוכל של הישיבה.

שיאו של המעמד היה כאשר בעיצומה של הסעודה, הראשל"צ הגאון רבי שלמה משה עמאר שליט"א הטריח עצמו והגיע לומר דברי ברכה וחיזוק לנערים ולהורים. הראשל"צ האריך בדבריו על הכח והיכולת של כל אחד להתחיל מחדש, ולקחת מרגעים נעלים אלו כח להמשך עלייתו בתורה. הרב אף ציין את רבני הישיבה וראשיה המוסרים נפשם למען הצלחתם של בחורי הישיבה, דבר שמתבטא באירוע מסוג זה, ואף בירכם שיראו ברכה בעמלם.

בסיום האירוע פרצו כל הנוכחים, התלמידים, האבות יחד עם ראשי ורבני הישיבה, בריקודים של שמחה והתעלות רוחנית אשר נמשכו שעות רבות אל תוך הלילה.

השארת תגובה