הסכם הגג: התושבים הביעו את דעתם

במהלך כנס 'שיתוף ציבור' בו השתתפו תושבים מהעיר וגורמים המעורבים בתכנון הרחבת העיר ושדרוג השכונות הקיימות, נידונו הנושאים השונים העומדים על הפרק לקראת מימוש הסכם הגג שנחתם לפני כשנה

כנס שיתוף ציבור
כנס שיתוף ציבור
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שהוזמנו לבוא ולתת את דעתם לקראת מימוש הסכם הגג שנחתם במעמד חגיגי לפני כשנה בערב פסח אשתקד, עשרות תושבי העיר הגיעו ביום ראשון שעבר לאולמי ויז'ניץ ונטלו חלק בכנס 'שיתוף ציבור', שנערך בהשתתפות חברי העירייה, אנשי המקצוע ממשרדי האדריכלים המתכננים את הרחבת העיר, ונציגי רשות מקרקעי ישראל.

את הכנס פתח ראש העיר ישראל פרוש שהציג את כברת הדרך שעשתה העירייה עד לחתימת הסכם הגג, לצד מאזן השיקולים העומדים למתכננים ואמר, כי העירייה מקיימת שיתוף אמיתי של התושבים על מנת לשמוע את רחשי הציבור קודם קבלת ההחלטות לקראת הרחבת העיר.

"כחלק מהסכם הגג אנחנו מקיימים שיתוף אמיתי של הציבור, בצורה בלתי אמצעית, כאשר התכניות יוצגו על ידי אנשי המקצוע, במטרה לשמוע את רחשי לב הציבור", אומר ראש העיר. "בסופו של דבר מעבר להרחבת העיר החדשה, יש להסכם השפעה קריטית על העיר הקיימת באמצעות עשרות מיליוני שקלים שיתוקצבו לשיפורים ושדרוגים. לכן חשוב לנו מאוד לשמוע את דעתם של הציבור ושל מובילי הדעה ומנהלי הארגונים והמוסדות".

במהלך הכנס הציגו מספר תושבים את דעותיהם על הנושאים השונים הקשורים להסכם הגג, כשאנשי המקצוע מציגים את השיקולים המקצועיים בתכנון ההרחבה. יו"ר דגל התורה חבר המועצה אבי שטרן, שכיהן כיו"ר ועדת המשנה לתו"ב בקדנציה הקודמת, הציג את הנתונים המקצועיים בהם היה מעורב בהכנת הסכם הגג והתכניות השונות.

כזכור, בעיריית אלעד פנו קודם קיום הכינוס לתושבי ובהם למנהלי בתי ספר וראשי ארגוני חסד, להכרעה במגוון שאלות משמעותיות תכנוניות, כמו האם לתכנן שטחי קרקע לבתי כנסת או לתכננם על גגות גני ילדים? האם לתכנן גני ילדים יחד עם בתי הספר או לתכננם בהפרדה? וכן, האם להקים שטח לוגיסטי גדול לכלל ארגוני החסד, או להקצות שטחים קטנים בכל שכונה.

בהסכם הגג שנחתם לפני כשנה בין עיריית אלעד למשרדי האוצר והשיכון ורשות מקרקעי ישראל, במעמד רבני העיר ונכבדים נוספים כמו שר האוצר, שר הבינוי והשיכון וח"כים נוספים, נחתם הסכם לבניית כ-13 אלף יח"ד חדשות, דבר הצפוי למשוך אוכלוסייה חדשה לעיר שצפויה להכפיל את מספר תושבי העיר לכ-100 אלף תושבים בתוך מספר שנים.

ההסכם כולל הקמת אזורי מסחר ותעסוקה במשולש העסקים ממערב לעיר, צמוד לכביש 6, בהיקף של מיליוני מ"ר. מרכז שיעניק עוגן כלכלית יציבה לאלעד המתרחבת, כשסך התקציב הכלול בהסכם זה, שיוענק לעיר עבור שדרוג ושיקום העיר הקיימת, כמו בניית מוסדות ציבור, מוסדות חינוך, שיקום ושיפור התשתיות, סלילת והרחבת כבישים, מסתכם בכ-3.1 מיליארד ש"ח.

השארת תגובה