רבני הקהילות: "לצאת מהאדישות, למען כבוד שמים"

ראש ישיבת מאור התלמוד הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק שליט"א: "ככל שיפעלו יותר כך נזכה לקידוש שם שמים גדול יותר" • ח"כ אשר: "לפני 4 שנים יהדות התורה איבדה את המנדט השביעי לטובת מרצ"

דגל
דגל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות מתושבי העיר בראשות רבני העיר, גבאי הקהילות, אברכים ופעילים רבים, השתתפו בכנס חיזוק אדיר שנערך בשבוע שעבר בחובת השעה ובגודל המערכה לפעול ולהפעיל למען רשימת יהדות התורה – ג'.

הכינוס נפתח באמירת פרקי תהילים להצלחת המערכה החשובה לעתיד היהדות בארה"ק.

הנחה את הכינוס הרב יעקב פוזן אשר קידם בברכה את משתתפי הכנס ובראשם ראש ישיבת מאור התלמוד הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק שליט"א, רב קהילות בני התורה ברחובות הגאון רבי אברהם יצחק הכהן רובין שליט"א, רב קהילות הקודש באופקים הגאון רבי ישראל יעקב פינקוס שליט"א, ראש ישיבת "חכמה ודעת" הגאון רבי יצחק גרנדביץ', הגאון הרב מיכאל חסין שליט"א ראש ישיבה למצוינים ברחובות, חבר הכנסת הרב יעקב אשר, נציג דגל התורה ברחובות הרב שלמה מונטג, מנהלי מוסדות ואישי ציבור.

הגאון רבי אברהם יצחק הכהן רובין שליט"א שנשא דברים בכנס, הזכיר בדבריו את הוראתם הברורה של גדולי ישראל ובראשם מרן הגאון הרב שך זצוק"ל ומרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל בכל מערכות הבחירות לכלל אברכים, "לקום ולפעול למען הרבות כבוד שם שמים כאשר הם מחדדים כל העת את החובה הקדושה להפעיל אחרים גם כן להצלחת המערכה ואין כאן ביטול תורה אלא להיפך – ביטולה זהו קיומה וככל שפועלים יותר כך המצווה גדולה יותר".

הגאון הרב פינקוס שליט"א הביא את אמרתו של מרן רבי אהרן קוטלר למרן הרב שך "שאם הדבר היה תלוי בו, ביום הבחירות הוא היה מוציא את כלל הבחורים בהיכל ישיבת פוניבז' והיה נועל את דלתות בית המדרש בסוגר ובריח. "אם גדולי ישראל מתבטאים בצורה כה נחרצת וודאי שחובה עלינו להיחלץ חושים למען המערכה העומדת לפתחנו".

בסיום דבריו הביא את מכתבו הנרגש של אביו הגדול הגאון רבי שמשון פינקוס זצוק"ל לקראת בחירות שהיו לעיריית אופקים אודות החשיבות בהצבעה בבחירות למען הרבות כבוד שם שמים.

ראש ישיבת מאור התלמוד הגאון רבי אברהם יצחק הכהן קוק שליט"א שיתף את הנוכחים במעשה שארע באחת ממערכות הבחירות בבני ברק, כשאברך גילה ביום הבחירות שתעודת הזהות אבדה לו. הפתרון היחיד היה לנסוע לנתב"ג, שם קיימת עמדה להנפקה מיידית של תעודות זהות. דא עקא תהליך זה, הכולל נסיעה במונית הלו"ש עלותו מאות רבות של שקלים. ובפרט שהמדובר בבני ברק, שם קול בודד וודאי לא אמור להכריע את תוצאות הבחירות. עלה האברך למרן הגראי"ל שטיינמן זצוק"ל ושאלתו בפיו האם יש צורך להתאמץ עד כדי כך. מרן רה"י זצוק"ל הורה בנחרצות להשקיע את כל המאמץ בכדי שיוכל להצביע.

"הראש ישיבה זצוק"ל בא להורות לנו שאנחנו לא באים בהכרח להצליח, ההצלחה היא בידי שמים – 'לה' הישועה'. אבל כשאנחנו נותנים כביכול את הכוח להקב"ה, אנחנו זוכים בכוחות ובסייעתא דשמיא בכל המובנים". זעק ראש הישיבה.

ח"כ הרב יעקב אשר עמד בדבריו על חשיבות ההצבעה שמחולקת לשני חלקים. "החלק הראשון הוא החלק של השמירה על אורח חייו של כלל הציבור החרדי. החלק השני הוא אחריות על האידישקייט של אנשים שהם בגדר תינוקות שנשבו וזה אחריות לדורות.

בכל שבוע מתקיימת וועדת שרים לענייני חקיקה בה מוגשים לחקיקה בין השאר כל איסורי תורה. ואנחנו הנציגים עומדים שם כחומה בצורה למנוע את חקיקתם. מי שאדיש ובגלל חוסר הצבעתו הנציגות החרדית תתמעט לוקח אחריות על כל ההשלכות לדורי דורות".

ח"כ אשר ביקש להזכיר לנוכחים, כי "בבחירות האחרונות המנדט השביעי של יהדות התורה התנדנד אל מול המנדט החמישי של מרץ, ולבסוף מרץ היא זו שהכניסה את המנדט החמישי, כשמי שלוקח את האחריות על כך הוא מי שנשאר אדיש ולא הצביע ובכך גרם להתמעטות הנציגות החרדית ולהגדלת כוחם של עוקרי הדת. על החלק הזה מרנן ורבן מבטיחים לנו את השכר הרב ששמור למקדשי שם שמים".

לאחר הכנס הגדול והרושם שהותיר בקרב המשתתפים, נרשמה התגייסות אדירה בקרב בני התורה בעיר רחובות לפעול ולהפעיל עבור הרשימה ולהטות כתף בפעילות מטה דגל התורה בעיר רחובות שנכנס השבוע לישורת האחרונה לקראת יום הבחירות להצלחת המערכה.

השארת תגובה