מסיבת פרידה מהגבאי של 'מצדה'

מסיבת פרידה חגיגית נערכה לר' משה לבנדיגר, הגבאי הוותיק של בית הכנסת 'מצדה' ברחוב 'אשל אברהם', שלאחר 35 שנים בהן שימש כגבאי עוזב את העיר • באירוע השתתפו גדולי תורה ובכירי ראשי הציבור

פרידה במצדה
פרידה במצדה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

למרות שבית הכנסת 'מצדה' ממוקם בצמוד לרמת אלחנן, רבים אינם מכירים את המבנה הגדול העומד על מקומו מזה עשרות שנים, ומכיל את כל מה שבית כנסת צריך להכיל. ואפשר לומר בוודאות שביחס לבתי הכנסיות בבני ברק, נחשב 'מצדה' לבית-מקדש-מעט מפואר ומרווח, ויש בו מקומות-ישיבה רבים, עזרת נשים גדולה ומרווחת, וחדרי-ספח בהם ניתן לקיים שיעורים ואירועים.

לומדי תורה רבים ותלמידי חכמים קבעו את מקום תפילתם בבית כנסת זה, שהפך לאחרונה למגדל-אור לכל הסביבה, והפעילות התורנית בו מצויה בתנופה חסרת-תקדים.

בית כנסת זה נוסד עוד לפני שֶׁקָּמָה רמת אלחנן ובתחילה היה במקלט. המקום שימש כבית מקדש מעט לתושבי הסביבה, בהנהגת הגר"ש קול זצ"ל. במהלך השנים, עם השינוי שחל באוכלוסיית האזור, נכנס הרב שפיצר לפעילות במקום, ומזה שנים רבות שהוא מוסר שיעורים ודרשות בבית הכנסת.

הרב שפיצר מוסר דרשות בשבתות, לפני קריאת התורה, והתחבב במאוד על כל המתפללים, הוותיקים והחדשים כאחד. לפני 9 שנים בדיוק הוכתר הרב שפיצר באופן רשמי כרב בית הכנסת, כשהגבאי ר' משה לבנדיגר מכריז על כך בפומבי, וההכתרה אושרה פה-אחד על ידי כל המתפללים.

מערכת שיעורי התורה בבית הכנסת 'מצדה' הפכה בשנים האחרונות לאבן שואבת לתושבי הסביבה. בלילות שבת נמסרים השיעורים לסירוגין ע"י הגרש"ז שפיצר והגר"י כהנא (כשהאחרון מוסר שיעורים במקום מזה יותר מ-30 שנה). בשעות אחה"צ של שבת-קודש, נמסר מזה שנים רבות שיעור בגמרא ע"י הגרש"ז שפיצר, ומשתתפי השיעור זכו לסיים כבר מסכתות רבות.

באירוע הפרידה מהגבאי הוותיק היו גם ראש העיר הרב אברהם רובינשטיין, וסגנו הרב מנחם שפירא, הרה"ג רבימשה וינוגרד, הרה"ג רבי משה ברנשטיין, הרב חנניה צ'ולק, והגבאים ר' בנימין פרידמן ור' אריה וייס.

כל הנואמים דיברו בשבחו של הגבאי ר' משה לבנדיגר וציינו את פעילותו למען בית הכנסת, והביעו את איחוליהם להגברת גבולות הקדושה של בית הכנסת.

השארת תגובה