מרחב מוזיקה חדש במרכז הנוער 'יונתן'

הורחבה משמעותית פעילות מרכז 'יונתן', המוכיח את עבודתו החינוכית והחיונית האיכותית והיעילה בקרב בני נוער

מרכז יונתן
מרכז יונתן
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

מרכז הנוער "יונתן", המופעל ע"י מח' הנוער של עיריית בני ברק, יצא בימים אלו בשורה ארוכה של פעילויות חדשניות בתחומים כתעסוקה, אמנות, לימוד מחשבים ויצירות מגוונות, במסגרת טקס שהתקיים בראשות הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר ובהשתתפות הרב אלדד אשורי, מנהל מח' הנוער של העירייה; הרב יואל גולדשטיין, מנהל המרכז, אישי ציבור, הורים ועשרות רבות של חניכים.

אוירה חגיגית אופפת בתקופה זו במרכז הנוער ברחוב יונתן לנוכח עשייה מבורכת ופעילות ענפה שצומחת והולכת, והפיכת המקום מיזמה שאפתנית למרכז שוקק חיים לפעילויות מגוונות בשעות אחה"צ והערב, לטובת נערים מרחבי העיר.

הגישה החינוכית במרכז הנוער שמה דגש על פיתוח וקידום הנערים במגוון תחומים, כשהתכנים מכוונים להעצמת תחושת המסוגלות וכישורי החיים בקרב הנערים. התכניות הפעילות במרכז הנוער הולכות וגדלות במהלך השנים ומצליחות בהשגת היעדים מתוך הקשבה תמידית לרצונות ולצרכי הנערים, כדי לשמר את התכנים הרלוונטיים ביותר, במציאות כה דינאמית.

כהמשך למגמה זו, ומתוך הרצון הרב של הנערים לתת ביטוי לעולמם הרגשי באמצעות כלים אמנותיים מקצועיים, נפתח בשבועות האחרונים מרחב מוזיקה חדשני ומאובזר, הכולל אפשרויות ללמידת נגינה, שירה ופיתוח קול ויצירת מוסיקה ממוחשבת. המרחב תוכנן אקוסטית ומקצועית ליצירת התנאים הטובים ביותר, שיוכלו לאפשר לנערים למידה בקבוצות קטנות, באמצעות מורים מקצועיים בתחום ומתוך היחס האישי שמאפיין את כלל הפעילות במרכז הנוער.

הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר הביע את שמחתו לראות את חדוות היצירה והשתתפותם הפעילה של הנערים הרבים שעושים את צעדיהם הראשונים בעולם המוזיקלי, ויותר מעשרים וחמישה נערים מיהרו להרשמה המוקדמת למגמות השונות. הרב אלדד אשורי, מנהל מחלקת הנוער בעירייה הציג את התכנית כחלק ממערך נרחב של פעילויות המחלקה לטובת הנערים בכל רחבי העיר, ובפרט במרכז הנוער ההולך ומתרחב כל העת ביותר פעילויות.

טקס הפתיחה המרגש לא הסתיים במרכז המוסיקה החדש, והמשתתפים פנו למרחב נוסף במרכז הנוער, הלא הוא מרחב הלמידה: למרות השעה המאוחרת, מאחורי הדלת שנפתחה לחדר המחשבים וכיתת הלימוד ישבו להם מקובצים עשרות נערים שהחלו לאחרונה בלימודי מקצוע של קורס טכנאות מערכות מיגון ואבטחה, כחלק מהכנה להשתלבותם בחיים בוגרים ומלאי פעילויות.

הרב אברהם רובינשטיין, ששוחח עם הנערים, שמח לשמוע על חריצותם ורצונם להתקדם בשלל תחומי החיים, וכהוכחה לכך, נוכחותם בשעה מאוחרת לאחר יום של לימוד במסגרות עבודה, ובהמשך- לימודי טכנאות מקצועית. הנערים, מצידם, הביעו תודתם לראש העיר ולמנהל מחלקת נוער על מתן האפשרויות הרבות להמשך קידומם בלמידה, בחוויה ובעשייה חיובית מוצלחת, ועל מגוון הפעילויות שיוזמת המחלקה ומרכז הנוער 'יונתן', תוך בקשה ברורה להמשיך ולהגדיל את העשייה הברוכה.

הרב יואל גולדשטיין, מנהל המרכז סקר בפני ראש העיר את מגוון הפעילויות המתקיימות במרכז. כמו"כ מסר על קבוצת הנחיית האימהות המתקיימת, מידי שבוע, כשנוכחות האימהות קבועה, והמענה והלמידה במקום מוכיחים את עצמה בתוצאות החיוביות והמפתיעות.

כמו"כ הוצגו מרחבים נוספים הפועלים במרכז הנוער, ביניהם מרחב ענק מאובזר בכלים מגוונים של פעילות גופנית וחברתית בסגנונות שונים, בהם משתתפים למעלה משמונים נערים בשבע קבוצות וברמות שונות.

הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר הביע את הוקרתו לכל הגורמים העוסקים בקידום המרכז במסגרת פעילותם העירונית, ובהם הרב יהונתן ספרא, מנהל אגף החינוך; הרב אלדד אשורי, מנהל מח' הנוער והרב יואב גולדשטיין, מנהל מרכז "יונתן", שהוכיחו את חשיבות הפעילויות במרכז, את היחס האוהד והמקרב של ההנהלה לחניכים ותוצאותיו המבורכות והבטיח את נכונות העירייה לתת יד להמשך הפעילות, לפיתוחה ולהרחבתה, כדי לענות על צרכי המקום בכל מידת האפשר.

השארת תגובה