זעזוע בשכונת גילה: אבקת כיבוי הותזה על ספרי התורה

אלמונים פרצו לבית הכנסת חזון נחום, חיללו את ספרי הקודש, השחיתו וזרעו במקום הרס רב • הכספת שנשדדה הייתה ריקה, כספי ישיבת 'בין הזמנים' ניצלו

בית כנסת חזון נחום ירושלים
בית כנסת חזון נחום ירושלים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

המתפללים שנכנסו לתפילת שחרית של השעה שש בבוקר ביום ראשון האחרון, בבית הכנסת 'חזון נחום' של הגאון רבי אליהו שלזינגר בגילה, נדהמו לראות את ארונות הספרים וארון הקודש פרוצים ושבורים ואבקת כיבוי לבנה מכסה את ספרי הקודש.

גם דלתות רבות בבית הכנסת נעקרו ממקומם והמקום נראה כמו אחרי פוגרום. המתפללים שמיהרו לבדוק את מצב ספרי התורה נשמו לרווחה כאשר ראו כי הם נותרו בשלמותם בתוך ארון הקודש, אם כי בצורה בזויה ומלוכלכת.

כאשר נאמדו הנזקים, התברר שהפורצים לקחו איתם רק כספת אחת של בית הכנסת, שבכלל הייתה ריקה ללא כסף וחפצי ערך.

המתפללים הזעיקו את המשטרה שמיהרה להגיע למקום ופתחו בחקירת האירוע. צוותי זיהוי פלילי של המשטרה נטלו טביעות אצבעות מהמקום.

בהמשך גילו המתפללים להפתעתם סכום כסף ביציאה מבית הכנסת, לאחר בירור התברר שאלו כספים שנועדו להוצאות ישיבת 'בין הזמנים' שתפעל בבית הכנסת בבין הזמנים הקרוב. הכסף נשכח בסמוך לדלת והפורצים ככל הנראה לא הבחינו בו.

בית הכנסת שמתמודד עם נזקי רכוש רבים כתוצאה מהפריצה מבקשים את עזרת הציבור במימון שיפוץ בית הכנסת להחזיר אותו לקדמותו וכן הוצאות תגבור אמצעי האבטחה והמיגון בכדי למנוע את הפריצה הבאה שלא תבוא.

רב בית הכנסת, הגאון רבי אליהו שלזינגר, אמר בתגובה לאירוע: "במוצאי שבת האחרון הייתה פריצה למבנה בית הכנסת וחדרי הספח של בית הכנסת וההיכל. נפרצו ארונות קודש במכשירי פריצה. בחסדי ה' יתברך לא נגנבו ספרי תורה ואף גנבו כספת של בית הכנסת שלמזלנו לא היה בו כסף. זה פעם ראשונה שיש פריצה לבית הכנסת של הקהילה מזה למעלה מ-40 שנה. הנהלת בית הכנסת החליטה לשמר את בית הכנסת להמשך תפעול של 24 שעות בהתאם לסטנדרטים הבטיחותיים המחמירים".

השארת תגובה