לאחר שנות מאבק, כחלון הגיע להסכם בכפר שלם

אחרי עשרות שנים של הזנחה והתעלמות, הושגה הסכמה היסטורית בין הממשלה ובין המשפחות המתגוררות בשכונות גבעת עמל, שכונת הארגזים, כפר שלם, ליפתא בירושלים והקרוואנים בבת ים

כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כחלון, צילום פישל רוזנפלד
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שר האוצר משה כחלון הצליח להגיע היום להסכמה עם תושבי השכונות הוותיקות בצל אביב לפינוי מרצון וקבלת פיצויים תוך הבנות לאי פגיעה בזכויותיהם. בכך הגיע לסיומו מאבק המתנהל מזה שנים בין תושבי השכונות לממשלות ישראל.
 
מאז שנות ה-50 הוקמו בארץ שכונות שונות בערי המרכז שנותרו ללא מעמד. המדינה והערים התפתחו, אולם מובלעות אלה נשארו בהזנחתן ללא תשתיות ראויות ומבלי שהוסדרו זכויות התושבים בנכסיהם.

במהלך השנים נאלצו תושבי השכונות להתמודד מול אילי הון, אשר רצו לרכוש את אדמות השכונות, ללא מתן פיצויים ראויים ומבלי להתחשב בזכויות שנצברו לאורך השנים בנכסים.

לאחר אין ספור שנים בהן נאבקו תושבי שכונות, גבעת עמל, שכונת הארגזים, כפר שלם, ליפתא בירושלים ושכונת הקרוואנים בבת ים, בבעלי הון שרצו לרכוש את האדמות, ממאבק שאף הגיע לבית המשפט, החליט שר האוצר, ויו"ר מפלגת "כולנו", משה כחלון להתערב על מנת שניתן יהיה להגיע לפתרון הוגן.

הבוקר, נפגשו ראשי ועדי השכונות עם שר האוצר ויו"ר "כולנו" משה כחלון, יחד עם חברי הכנסת והודו לו על הצלחתו האישית לפתרון המשבר. השר התארח בביתו של יו"ר ועד שכונת כפר שלם ליאור שרעבי.
 
במפגש אמר כחלון, כי "מפלגת כולנו נכנסה לפוליטיקה כדי לעשות תיקון וצדק בחברה הישראלית. ירשנו הרבה בעיות נקודתיות וחברתיות של 70 שנה. אחת העוולות היא הטיפול השכונות האלה. השכונות האלה הן סיפור ציוני, סיפור השתלשלות של תושבים שהפכו מחלוצים לפולשים".

"מאיפה שהגעתי גם אני יכולתי להיות דייר בשכונה כזאת". אמר.

הוא הוסיף, "אני לא נכנס לסיבות מדוע. את העבר לא ניתן לשנות אלא את העתיד. אני עוד לא ראיתי פוסט אחד, ואני לא נכנס להכפשות. אני לא מזהם את המערכת הפוליטית. ובכל זאת, לא ראיתי פוסט אחד שמדבר על השכונות, הקשישים, זוגות צעירים ועוד".

שרת השיכון והבינוי ד״ר יפעת שאשא ביטון אמרה, כי שוחחה עם תושבי השכונה ושמחה על ההבנות שהושגו. "אנחנו מדברים על תיקון עוול של הרבה מאוד שנים שנעשה במדינת ישראל. כאן לצידי נמצא שר האוצר, האדם היחידי שמוכן להתמודד עם הבעיה הזאת".

"לצערי, בממשלות קודמות לא ניסו לתקן את הבעיה ורק ברחו מהסיפור העצוב הזה. הפכו את האנשים היקרים שמסביבנו מחלוצים לפולשים. היום אנחנו נמצאים כאן לעשות את הצדק החברתי הנדרש״.

2 תגובות
  1. שקר וכזב, זוהי כתבה שקרית, אני בוועד כפר שלם יור הועד אהרן מדואל. אני עוקב בתדירות בכל נושא כפר שלם ואני פעיל בוועד. לא היה דבר כזה תעמולת בחירות רמאית

  2. התגובה הינה תגובה שקרית.
    הכתבה נכונה! הייתי נוכח בישיבה.
    על מנת לבדוק את אמיתות דבריך אתה מוזמן להזדהות ולא לדבר בשם יו"ר הוועד.

השארת תגובה