הצוללות של ביבי והטלפון של גנץ, מטביעות את הנדל"ן

לאור ההתעסקות היום יומית של התקשורת בפרשת הצוללות ובפרשת הטלפון הנייד, הנושא המרכזי של מערכת הבחירות הקודמת ושל השר כחלון בקדנציה הנוכחית נזנח לחלוטין

ניר שמול- מנכל חברת שניר. צילום תומר פדר
ניר שמול- מנכל חברת שניר. צילום תומר פדר
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הנושא המרכזי שמעסיק את חיי היום יום של האזרחים, הנדל״ן איבד לגמרי את מקומו במערכת הבחירות הנוכחית לצד הבריאות החינוך והביטחון.

ניר שמול מנכ"ל חברת שניר והחברה לפיתוח והתחדשות עירונית אומר: "במערכת הבחירות הקודמת  נושא הנדל"ן היה מבין הנושאים המרכזיים שבהם התחרו המפלגות השונות על לב הציבור הישראלי ומחירי הדירות היו בלב מערכת הבחירות. הגדיל לעשות כבוד השר כחלון לנדל"ן את מה שעשה בזמנו למחירי הסלולר ואכן עשה כל שביכולתו על מנת להוריד את מחירי הנדל"ן וייסד את תכנית מחיר למשתכן לטובת מחוסרי הדיור."

אולם כיום אנו רואים כי גם אם ישנה התייחסות לנדל"ן במצע המפלגות השונות הדבר לא בא לידי ביטוי בכלל בשיח התקשורתי שעוסק בעיקר בעזה, אירן, צוללות וטלפונים ניידים (לא רק בהקשר לעצירים הביטחוניים  בבתי הסוהר). נושא כה חשוב הנוגע לחיי האזרחים וילדיהם כמו מחירי הנדל"ן ומה יהיה על ילדינו שירצו לקנות דירה בעוד 25 שנה לא קיים בכלל בשיח של מערכת הבחירות הנוכחית.

עוד מוסיף שמול: "אני מצפה ממנהגי המפלגות להודיע מה הן מתכוונות לעשות במידה ויהיו חברות בממשלה לגבי מחירי דירות? איך הן מתכווננות לאפשר לכל אזרח במדינה שתהיה לו את האפשרות לרכוש דירה במחיר בר השגה? איך עוצרים את מחירי הדירות הדוהרים? איך אפשר  לייצור וודאות  בשוק? איך לטפל בציבור השוכרים שאין להם את ההון העצמי הראשוני הדרוש לרכישת דירה? מה עם זכאי הדיור הציבורי מתי יקבלו דירה? איך משאירים את הכסף בארץ של המשקיעים שרוכשים נכסים בחול? מה יהיה על ילדינו בעוד 25 שנה? איך מייצרים 150 אלף דירות בשנה לאוכלוסייה בישראל שהיא מקום ראשון בילודה ב- OECD ולא 47,000 אלף כפי שנבנו בשנה האחרונה? איך ״מחיים״ את תחום ההתחדשות בעירונית בעיקר בפריפריה שלא קיים? איך מכניסים את חברות הביטוח לתחום הדיור להשכרה כדי להקים מאה אלף דירות להשכרה בשנתיים הקרובות? על שאלות אלו ועל אחרות  האזרחים זכאים לתשובות!"

השארת תגובה