רמון: "התקשורת הפכה לדוברות הפרקליטות"

שר המשפטים לשעבר מאשים, כי "כמו שיש הון-שלטון-עיתון יש עיתונות-פרקליטות כשאחד מגן על השני" * "מפלגות השמאל, הן בובות וחלק מהמערכת, והכל בגלל… בנימין נתניהו"

maxresdefault
maxresdefault
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

שר המשפטים לשעבר חיים רמון ממפלגת העבודה מתייחס לעליהום על מערכת המשפט והחלוקה בין ימין ושמאל בכל הקשור למי שיוצאים להגנת הפרקליטות והמערכת המשפטית המצויים בליבת המחלוקת בקרב האוכלוסיה וכל זאת על רקע הגשת הדו"ח השנתי של נציבות הביקורת על הפרקליטות, המצביע על זינוק במספר התלונות המוצדקות על הפרקליטות.

"אף אחד לא שומר על השומרים. גם מי ששומר על שומרים והוא כבר מפרסם את זה אז כל מי שזכויות האדם ברוממות פיו לא מתייחס וממשיך לשבח את מערכת המשפט ולבקר את כל מי שמבקר אותה", אומר רמון.

"חלקים מאנשי התקשורת שלנו, מי שהיו אמורים לבקר את הפרקליטות והמשטרה, הם הדוברים שלהם. מפלגות השמאל, שאתה תומך בהן, הן בובות וחלק מהמערכת. הכל בגלל שם אחד – בנימין נתניהו".

רמון שהיה בהמשך לאחד מראשי מפלגת קדימה מזכיר, "אצל אולמרט ואיתי (בפרשת רמון) הם היו טובים יותר? הפרקליטות דווקא הגנה על בנימין נתניהו עד שלב מסוים. הבעיה המרכזית של מערכת המשפט, בעיקר הפרקליטות ובתי המשפט, היא שהם מוגנים ואף אחד לא מעז להתעמת איתם. כמו שיש הון-שלטון-עיתון יש עיתונות-פרקליטות כשאחד מגן על השני. 60 פרקליטים עשו מעשים שלא יעשו שגובלים בפלילים. אני מתערב איתך כשנפגש כאן עוד שנה אף אחד לא יעמוד לדין, גם לא משמעתי". כך רמון בראיון ל 103FM.

לדבריו, "אחת הסיבות שמפלגות השמאל אינן זוכות לאמון של רבים מתוך קהל האמצע נובעת מהעובדה הזאת, הן לא מגינות ופועלות למען זכויות האדם. באותו הדו"ח השופט רוזן אמר שהוא מציע לתעד ראיונות עדים ולחשוף חומרים חסויים שהמשטרה מגישה לשופטים בהליכי מעצר. הפרקליטות והמשטרה נעמדו על הרגליים האחוריות בנושא. למה? כי שם עלול להתגלות שזכויות אדם בסיסיות של מעצר ועדויות הופרו ברגל גסה".

"אף מפלגה או חבר כנסת לא התייחסו לדו"ח הזה במערכת בחירות כולל שרת המשפטים. במקום לשאול מי ישמור על שומרים אני שואל מי יגן על זכויות האדם הבסיסיות?".

השארת תגובה