"גבי אשכנזי עסוק בהסתרה"

גבי אשכנזי. צילום: דובר צה"ל
גבי אשכנזי. צילום: דובר צה"ל
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

לאחר שבתכנית התחקירים 'המקור' בערוץ 13 ביקשו לשדר פרק העוסק בעברו של הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, מרביעיית ההנהגה של מפלגת 'כחול לבן'. עתר הבוקר אשכנזי לבית המשפט בראשל"צ שנענה לבקשתו להוציא צו איסור פרסום ולאסור את שידור הפרק.

בתגובה פרסם מגיש 'המקור', הפרשן המשפטי של חדשות 13 ברוכי קרא, פוסט בפייסבוק בו תמה על התנהלות אשכנזי.

"קיוויתי שאוכל להימנע מהפוסט הזה" פתח קרא, "מאחר שבתמימותי חשבתי שאדם שרוצה 'לשים יד על הגה ההנהגה' כדבריו, לא יסתיר בפני הציבור דבר מעברו, בוודאי כשמדובר בדברים שיש בהם עניין ציבורי מהמעלה הראשונה, בוודאי ערב בחירות.

"הופתעתי מאד שרא"ל במיל' גבי אשכנזי החליט להיאבק בבקשתנו, בקשת "המקור" ובקשתי, להסיר צו איסור פרסום על מידע אותנטי וחשוב ביותר לציבור זאת בשעה שהוא מבקש את אמון הציבור.

"אין חולק שבמידע שביקשנו לפרסם אין פגיעה בביטחון המדינה ולשיטתנו אין בו גם שמץ של פגיעה בפרטיותו. כל המידע שביקשנו לפרסם עוסק בהתנהלותו הערכית והמקצועית בפרשה ציבורית מפורסמת. לצערנו, היום בית משפט השלום בראשון לציון דחה את בקשתנו. הדיון התקיים בדלתיים סגורות ולעת עתה גם תוכן ההחלטה של השופט אסור בפרסום.

"עם כל הכבוד לשופט, אנו סבורים שהחלטתו פוגעת בחופש העיתונות ואנו נערער עליה בהקדם.

"אבל מה שמטריד באמת הוא כיצד אשכנזי, איש שמבקש את אמון הציבור, מתכסה בצווי איסור פרסום. למה במקום להתייצב בבית המשפט, לא נעתר לבקשתנו להגיע לתוכנית ולהתמודד עם השאלות שעולות ממנה? איך הוא יכול לבקש ממתחריו הפוליטיים שקיפות, כשהוא עסוק בהסתרה? נמשיך לעדכן במאבקנו המשפטי".

השארת תגובה