כביש 6 צפון נפתח, יש לכם פנגו?

לקראת פתיחת מקטע סומך בכביש 6 חוצה צפון החדש – פנגו מאפשרת רישום ותשלום גם במקטע סומך שייפתח מחר

כביש 6 צפון
כביש 6 צפון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פנגו, אפליקציה לשירותי חניה רכב ודרך תאפשר רישום ותשלום גם במקטע סומך, המקטע החדש של כביש 6 חוצה צפון שייפתח מחר (ו'). סומך, המקטע החדש שמתווסף למקטע יקנעם יהווה אלטרנטיבה מהירה וקצרה למחלף יגור לנוסעים מאזור עכו והקריות וכן מהעבר השני למגיעים מהמרכז אל הצפון.

פנגו מציינת כי בתוך שלושה חודשים ממועד פתיחת הרישום למקטע הראשון של הכביש בחרו יותר מ-200,000 נהגים להירשם כמינויים בכביש החדש 6 חוצה צפון באמצעות האפליקציה שלה. להערכת החברה, פתיחת המקטע החדש ואליו יירשמו עוד מאות אלפי נהגים נוספים במהלך החודשים הקרובים.

מקטע יקנעם שנפתח בנובמבר האחרון נחשב למקטע מספר שבע בכביש, בעוד שהמקטע הבא שייפתח בקרוב נחשב למקטע שלוש. אורכו כ-20 קילומטרים, והוא מתחיל במחלף העמקים ומגיע למחלף סומך.

נהגים שיהיו מעוניינים להירשם ולעשות מנוי ללא עלות לכביש 6 חוצה צפון יכולים לעשות זאת בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציית פנגו, או דרך המוקד הטלפוני של פנגו בטלפון 4500*. התשלום באפליקציית פנגו על השירות מתבצע רק בתום הנסיעות בפועל שנרשמות על פי מצלמות זיהוי מספר הרכב, כך שנהגים שלא ביצעו נסיעות לא ישלמו כלל. כמו כן, כל המנויים שירשמו לכביש באמצעות אפליקציית פנגו ישלמו מחיר מוזל לפי מחירון מנויים, כשהמנויים של פנגו יוכלו לקבל פירוט של כל החיובים על כל הרכישות באמצעות האפליקציה.

פנגו מדגישה כי כביש 6 חוצה צפון מצריך רישום מכל ציבור הנהגים בישראל, נהגים המנויים לכביש 6 הקיים חייבים גם הם להירשם כמנויים באופן נפרד לכביש 6 חוצה צפון. עד סוף שנת 2019 צפויים להירשם מאות אלפי נהגים לשירות כבישי האגרה של פנגו ובפרט לנסיעות בכביש 6 חוצה צפון.

עלות הנסיעה לרכב פרטי במקטע הראשון שנפתח בחודש נובמבר 2018 (יוקנעם) עומדת על 2.39 שקלים בשעות רגילות ו-4.16 שקלים בשעות העומס. במקטע החדש של כביש 6 חוצה צפון, סומך, שנפתח כעת, המחיר יהיה 2.98 שקלים בשעות השיא ו-1.78 שקלים בשעות הרגילות. נוסעים שישתמשו בשני המקטעים ישלמו כ-5.7 שקלים לרכב. תשלום ורישום באמצעות פנגו לנסיעה בכביש 6 חוצה צפון חוסך לנהגים את עמלת הגבייה בסך 1.18 שקלים לכל נסיעה ובעלות הסופית שישלמו נהגים שאינם מנויים על הכביש – בכ-25%-50%.

החלטות נסיעה ספונטניות של מנויים שאינם רשומים לכביש 6 צפון, יעלו לנהגים יותר ואילו הרישום באמצעות אפליקציית פנגו הוא חינמי ולא כרוך בעמלה כלשהי. מעבר לחיסכון הכספי שירות כבישי האגרה של פנגו חוסך את תהליך הרישום באתרי כבישי האגרה, בנוסף האפליקציה מרכזת את הנסיעות והחיובים של כבישי האגרה במקום אחד, מעקב פשוט ונוח. יחד עם זאת, החשבוניות מתקבלות באופן מידי בסיום כל נסיעה, לכתובת הדואר האלקטרוני שהוזנה בפנגו.

הכביש החדש, 6 חוצה צפון, פותח שער חדש לצפון ומתפרס על פני 22 קילומטר וכולל שלוש מנהרות באורך 5 קילומטר. המקטע הראשון בכביש הוא מקטע יוקנעם, בין מחלף יוקנעם למחלף תל קשיש, עוקף את "מסדרון יוקנעם" וצומת התישבי הפקוק ויוצר ציר תנועה ראשי ומהיר המחבר בין מרכז לצפון הארץ. המקטע השני שייפתח בקרוב מחבר בין מחלף העמקים למחלף סומך. מקטע זה יהווה אלטרנטיבה מהירה וקצרה למחלף יגור לנוסעים מאזור צפון מזרח (עכו, נהריה והקריות) לכיוון מרכז הארץ וכמובן גם לנוסעים ממרכז הארץ לכיוון צפון.

6 חוצה צפון הוא כביש האגרה השני בישראל שבו ניתן לשלם באמצעות פנגו ומתווסף לנתיב המהיר לתל אביב. המנויים שהצטרפו לנסיעות בכביש 6 חוצה צפון יכולים לשלם באמצעות פנגו גם על נסיעות שביצעו בנתיב המהיר לתל אביב.

לפנגו, האפליקציה המובילה בישראל לשירותי חניה, רכב ודרך למעלה ל-2 מיליון משתמשים פעילים ומשלמים שעושים שימוש במגוון השירותים שמציעה האפליקציה כמו צייד החניה, פנצ'ר, חילוץ, שטיפת רכב ותשלום על חניה בכחול לבן ובחניונים בכל הארץ.

רועי אלבז, מנכ"ל פנגו: "האימוץ של תשלום על כבישי אגרה באמצעות אפליקצייה הוא חידוש עולמי. אזרחי ישראל זוכים להיות מבין הראשונים ברחבי העולם שנהנים מתשלום על כביש אגרה באפליקציה. בתוך שלושה וחצי חודשים נרשמו 200 אלף נהגים לנסיעות בכביש 6 חוצה צפון באמצעות פנגו ואנחנו שמחים לייצר לנהגים בישראל עוד שירות שחוסך להם זמן וכסף".

שי לינדר, מנכ"ל כביש 6 חוצה צפון: "הכביש הזה מייצג את ישראל של 2019 – יזמית, חזקה, לא צריכה מימון מאף ממשלה זרה ולא צריכה ממשלה זרה שתעשה בשבילה את העבודה, יצירתית בתכנון, חזקה בביצוע, יודעת לשתף פעולה עם שותפים זרים ידידי ישראל. הכביש נבנה בסטנדרט הכי גבוה, מואר, בטיחותי, בשילוב של אמצעים טכנולוגיים ופתרונות שמקלים על הלקוחות שלנו כגון פנגו ו-Waze שעובד במנהרות".

השארת תגובה