נוהל חדש: מרפסת? מוציאים בשקיפות

נוהל חדש בבת ים: כל בקשה להיתר בנייה של חבר מועצת העיר, תידון במועצת העיר הגלויה ולא בוועדת משנה הסגורה • המטרה: הגברת שקיפות, הטריגר: ניסיון של הרב אסקפה להכשיר בדיעבד חריגת בנייה

מרפסת
מרפסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הנהלת העיר החדשה מובילה מהלך משמעותי של שקיפות כלפי הציבור: ראש העיר צביקה ברוט החליט כי מעתה בקשות שיוגשו על ידי חברי מועצת עיר, או בעלי תפקידים בכירים בעירייה, בנוגע להקלות או היתרי בניה, יועברו לדיון בדלתיים פתוחות במליאת מועצת העיר – ולא יתקיימו בדלתיים סגורות בוועדת המשנה.

על פי המצב הנהוג כיום, בקשות שוטפות של אזרחים בנושאים מעין אלו נידונות בדלתיים סגורות בועדת המשנה, שאינה פתוחה לכלל הציבור. כך המצב גם לגבי חברי מועצת עיר או בכירים בעירייה, שגם הבקשות שלהם נידונו באותה המתכונת.

בשבוע שעבר הגיעה בקשה שכזו מצד חבר המועצה הרב יצחק אסקפה, המבקש להכשיר בדיעבד חריגת בניה בנכס שברשותו. נגד אסקפה אף הוגש בעבר כתב אישום בגין חריגה זו.

הדיון נקבע לועדת המשנה הסגורה לציבור, אך ברוט החליט להעביר את הדיון למליאת מועצת העיר על מנת לוודא כי הציבור יהיה מודע למהלך. הסיבה: למנוע טענות כאילו יש יחס יועדף לחברי מועצה, או לבעלי תפקידים בכירים בעירייה.

לדברי ברוט, "מדובר במהלך שיגביר את אמון הציבור בעירייה. אסור שתהיה אפילו מראית עין של העדפת מקורבים, והמטרה שלי היא ליצור דין אחד שווה לכולם. עם זאת לחברי מועצה חייב להיות סטנדרט גבוה יותר של חובת שקיפות, ולכן חשוב שהציבור יהיה מודע לבקשות שכאלה כדי שניתן יהיה לראות שהאישורים ניתנים, או נידחים, מסיבות מקצועיות בלבד".

השארת תגובה