'על גלגלים': התוכנית לנוער המתמודד

בתוכנית ייחודית של האגף להגנת הסביבה יחד עם מחלקת הנוער, יוקם מרכז לתיקוני אופניים על ידי בני נוער מתמודד, במסגרת פרויקט 'על גלגלים' • הנערים ישתתפו בשבעה מפגשי לימודים

על גלגלים
על גלגלים
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

תכנית ייחודית שמוביל האגף להגנת הסביבה יחד עם מחלקת הנוער בעירייה, יוצרת שיתוף פעולה בין השמירה על הסביבה ובין מעורבות בני הנוער המתמודד עם הקהילה.

במהלך התכנית, אותה הובילה הגב' לאה דוידוב, יוקם מרכז לתיקוני אופניים על ידי בני נוער מתמודד, זאת במסגרת פרויקט 'על גלגלים', הנעשה בתוך הפעילות הרחבה להעמקת המודעות לערכי הסביבה והשמירה על הסביבה בקרב מגוון האוכלוסיות בעיר.

הנערים, הלומדים בתוכניות השונות של מחלקת הנוער, ישתתפו בשבעה מפגשים בהם הם ילמדו על תהליכי תיקון האופניים תוך רכישת מיומנויות לעבודה מול קהל לקוחות. בסיום הקורס יקבל כל תלמיד תעודה ובהמשך הם יפעילו כאמור את המרכז לתיקון האופניים, בו ייהנו כל ילדי העיר מהטיפולים והתיקונים. בעולם הקיימות פתיחת המרכז מוגדרת 'כלכלה מקיימת', דהיינו, העסקה ופרנוס תושבים מקומיים.

במחלקה מסבירים, כי "ערך סביבתי מוסף וחשוב שאנו מקבלים בפרויקט הזה הוא 'צמצום צריכה', כלומר: תיקון ומניעת רכישות מיותרות".

פעילות זו מצטרפת לפעילות שנתית ענפה של מחלקת איכות הסביבה בהנהלתה של הגב' לאה דוידוב, בדגש על לימוד ערכים סביבתיים כמו זיהום אויר, גינון, הפרדת פסולת, ועתה גם הנוער בעיר מצטרף לפעילות המבורכת בכל הכוח עם אירועי למידה חווייתיים סביב השנה.

לפני כחודש יצאו, כזכור, קבוצות של נערים למסלול אופניים בשביל 'חוצה ישראל' (מהכניסה לעיר) ולמדו על נושא זיהום האוויר.

ראש העיר ישראל השתתף בטקס פתיחת הקורס וברך את הנערים שהצטרפו למיזם, תוך שהוא מאחל להם הצלחה בהמשך הלימודים.

השארת תגובה