מגבירים אכיפה: דו"חות על זבל

לאחר שעיריית רחובות הודיעה על הגברת האכיפה בתחומי איכות הסביבה, נרשמו בחודשיים האחרונים למעלה מ-500 דו"חות, מרביתם בגין השלכת פסולת גזם וקרטונים בניגוד לחוק

אילוסטרציה: פינוי זבל
אילוסטרציה: פינוי זבל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אגף חזות העיר ואיכות הסביבה שפתח בשבועות האחרונים במבצע אכיפה נרחב לשמירה על הניקיון והסדר בעיר, רשם במהלך החודשיים וחצי הראשנים של שנת 2019 לא פחות מ 500 קנסות לעוברים על חוקי הניקיון, חזות העיר והסדר הציבורי.

למעלה ממחצית מהדו"חות נרשמו (כ- 270 דו"חות) בגין השלכת פסולת גזם וקרטונים בצידי הדרכים בניגוד לחוק, כאשר אלו הוצאו שלא בימי הפינוי ולא על פי הנחיות הפינוי.

מהעירייה נמסר, כי הגברת האכיפה היא חלק מתהליך שיפור חזות העיר, הכוללת גם את עיבוי מערך הפקחים בתחום איכות הסביבה. כאשר במקביל, יצאה העיריה למכרזים וליישום שיפור מערך הניקיון, לרבות הסדרת השלכת פסולת אלקטרונית, קרטונים, ביגוד ועוד. כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו  על התווספותם של עוד 6 משאיות וכלים כבדים אשר ישמשו את מערך הניקיון והשמירה על חזות העיר.

במסגרת מבצע האכיפה, שהוביל מנהל אגף תנועה, שילוט, פיקוח ושיטור עירוני, ליאור שוקרי יחד עם מחלקת הפיקוח על איכות הסביבה באגף, נרשמו כאמור כ- 270 קנסות בגין השלכת פסולת גזם וקרטונים, כ- 45 דו"חות בגין עישון במקומות ציבוריים,  כ- 20 דו"חות בגין השלכת פסולת בניין, כ- 18 קנסות בגין נזקים לגינות ופארקים ציבוריים, כ-41 קנסות בגין העמדת רכב נטוש בשטח ציבורי, כ- 85 קנסות בגין חסימת נתיב תנועה וחנייה על המדרכה ללא היתר ולמעלה מ- 20 קנסות בגין אי איסוף צואת כלבים, רוכלות ושילוט ללא היתר.

ראש העיר, רחמים מלול שחיזק את גורמי האכיפה אמר, כי "הגברת האכיפה היא נדבך משמעותי בשיפור פני העיר, והיא מתווספת למהלכים לעיבוי צי הרכבים של מערך חזות העיר ולמכרזים בתחום. הקצינו משאבים רבים, בממון ובכוח אדם, לנושא שיפור חזות העיר כיוון שמדובר באיכות החיים של כולנו. כדי שנוכל להצליח לאורך זמן בשיפור חזות העיר ובשמירה עליה, אנו זקוקים לשותפות התושבים בהקפדה על הנחיות הניקיון ובגילוי אכפתיות למרחב הציבורי"

יניב מרקוביץ', סגן ראש העיר ומחזיק תיק חזות העיר, אמר, כי "המרחב הציבורי שייך לציבור ולא לאדם פרטי כזה או אחר. כדי לשמור על המרחב הציבורי,  יש צורך בשיתוף פעולה ועשייה של התושבים והעיריה. במקביל, אנחנו שוקדים על הכנסת טכנולוגיות חדשות ושידרוג מערך הניקיון ובו בזמן, פועלים כנגד העוברים על חוקי העזר העירוניים- והכל במטרה להשלים את המהפך בתחום חזות העיר. אני מודה לראש העיר על תמיכתו בהקצאת משאבים לנושא, ולליאור שוקרי, מנהל אגף התנועה והפיקוח העירוני שמוביל בפועל את מאמצי האכיפה בכל התחומים".

מנכ"ל העיריה, דורון מילברג, ציין, כי "העיריה משקיעה משאבים רבים בפעולות לטיפוח העיר ושמירה על איכות חיי התושבים ולתושבים יש חלק משמעותי בהקפדה על הנחיות החוק, על מנת שכולם יוכלו ליהנות מסביבה נעימה. הדבר נכון לניקיון המדרכות, דרך חניות על המדרכה וחסימת המעבר להולכי רגל ועד להשלכת פסולת בניין בשטחים הפתוחים".

ליאור שוקרי, מנהל אגף תנועה, פיקוח, שילוט ושיטור עירוני הסביר, כי "האכיפה בתחום איכות הסביבה פועלת על פי תוכנית שהכנו מבעוד מועד, ואנו מקווים כי הגברת האכיפה תביא לתוצאות הרצויות- יתר הקפדה על הנחיות הניקיון ושמירה על חזות העיר. אני קורא לתושבים להימנע מאי נעימויות ולהקפיד על הנחיות החוק".

 

 

השארת תגובה