היסטוריה: שכונה חדשה בירושלים

אחרי יותר מעשרים שנה – אושרה הקמת שכונה חדשה בעיר • 'רכס לבן' תכלול יותר מ-5,000 יח"ד ותותאם גם למגזר החרדי • הצפי: התחלת בניה בתוך כשנתיים וחצי עד שלוש שנים

רכס לבן
רכס לבן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אחר יותר מ-20 שנה: הועדה המקומית לתכנון ובניה אישרה ביום שני בתום דיון מרתוני שנמשך 13 שעות ברציפות וכלל התייחסות והקשבה למאות התנגדויות – הקמת שכונה חדשה בירושלים, שכונת רכס לבן, שתמנה 5,250 יחידות דיור.

הועדה התכנסה בראשות מ"מ ראש העיר ויו"ר דגל התורה אליעזר ראוכברגר לדיון מעמיק ורציף, במהלכו קיבלה חלק מסוים מההתנגדויות ודחתה את רובן, ההחלטה על אישור השכונה החדשה התקבלה פה אחד על ידי כל נציגי הוועדה – כולל חברי סיעת 'התעוררות' שבאופוזיציה.

אחת ההתנגדויות שהועדה אישרה כוללת הכנסת רכבת קלה לתוך השכונה כבר בשלבים המקדימים של הקמת השכונה.

בשבוע הבא תעלה התוכנית לאישור בפני הועדה המחוזית, ולאחר מכן תעבור לשלבי תכנון מפורט כשההערכה היא שאם לא יהיו עיכובים אז בתוך כשנתיים וחצי עד שלוש שנים תתחיל הבניה בפועל.

השכונה אמנם לא תוכננה עבור המגזר החרדי, אולם מאחר והיא תשווק באופן חופשי בשוק כולל במסגרת 'מחיר למשתכן', קיים צפי כי מאות משפחות חרדיות ירכשו דירות בשכונה ובכך יימצא פיתרון חלקי למצוקת דיור המגזרית.

יצוין כי על פי התכנית, במרבית יחידות הדיור בשכונה יינתן מענה לסוגיות כמו מרפסות סוכה, ובנוסף, בשכונה ייבנו גם בתי כנסיות ומקוואות וכל יתר מוסדות החינוך והציבור.

מ"מ ראש העיר ויו"ר הועדה, אליעזר ראוכברגר, אומר ל'קו עיתונות': "מדובר ביום חשוב והיסטורי לירושלים. מאז הקמת שכונת הר חומה לפני 20 שנה לא הוקמה שכונה חדשה בירושלים, והיום זכינו לאשר תוכנית להקמת שכונה חדשה שתמנה 5250 דירות. זו תהיה שכונה שתוקם על פי סטנדרטים המתאימים לשנות 2030, והיא מיועדת בעיקר לזוגות צעירים חסרי דיור. השכונה תמנה ברובה הגדול דירות של 3 ו-4 חדרים, ורק מיעוט של דירות גדולות יותר. היא גם תיתן מענה ליצירת עוד כ-10 אלף דירות ברחבי העיר באמצעות התחדשות עירונית, על ידי הקצאת 2500 יחידות דיור לקרקע משלימה.

"האישור של התוכנית זה מהלך דרמטי ומהווה בשורה אמיתית ומשמעותית ביותר לירושלים. חברי הוועדה קיימו דיון מרתוני רצוף של 13 שעות ושמעו מאות התנגדויות, ועל כך אני מצדיע להם, ולבסוף התוכנית אושרה פה אחד. תכנית זו הינה רק חלק מהתוכנית של הוועדה בראשותי לתכנן ולבנות עשרות אלפי יחידות דיור חדשות בעיר ב-5 השנים הקרובות".

תגובה אחת
  1. בזיון, יום עצוב לישראל

השארת תגובה