מעמד 'מזכי הרבים' בבני ברק

טקס חלוקת פרסים לילדי העיר התקיים באולם הישיבות של מועצת העירייה לתלמידים המצטיינים שנטלו חלק במיזם "יחיד ורבים" לעידוד ולקידום בהליכות דרך ארץ, סדר וניקיון ברשות הרבים ובמקום הלימודים

מזכי הרבים 2
מזכי הרבים 2
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

ישיבה שלא מן המניין התקיימה באולם הישיבות של מועצת עיריית בני ברק, אך הפעם לא עם חברי המועצה, אלא עם ילדי העיר שהצטיינו בהליכות דרך ארץ, סדר וניקיון ברשות הרבים ובמקום הלימודים, במסגרת טקס רב רושם לחלוקת פרסים יקרי ערך למצטיינים בקרב תלמידי תלמודי תורה בבני ברק.

האירוע נערך תחת הכותרת "מזכי הרבים", בו חולקו פרסים יקרי ערך למצטיינים במיזם "יחיד ורבים" – התנהגות היחיד ברשות הרבים, המתקיים זה שנים אחדות ברציפות, בקרב  תלמידי 20 ת"תים.

הרב אברהם רובינשטיין, ראש העיר קיבל את הנבחרת הצעירה שהתכנסה בחלל השולחן העגול של אולם מועצת העירייה, שמסביבו יושבים מנהלי הת"תים ורכזי הפעילות. ראש העיר ציין, כי הוא מלווה את המיזם 'יחיד ורבים' החל משנת ייסודו והוא רואה את ההתקדמות הניכרת ברחובות העיר, ומעתה הוא ממליץ בחום להחליף את שם המיזם ל'רבים ויחיד', שההתנהגות הנאצלת של ילדי העיר ברשות הרבים, תחלחל אף לרשות היחיד, להנהגת הכבוד והדרך ארץ בבית פנימה.

את ברכת המנהלים החינוכיים הביא הרב יהושע גפנר, מנהל רוחני בת"ת מונקאטש ות"ת מתיבתא. מנחה האירוע ועורך התכנית, הרב נפתלי ניימן, יו"ר מכון 'טל אורות', ציין כי בעקבות ההצלחה הגדולה במיזם החינוכי בעיר בני ברק בקרב עשרות תתי"ם ומעל 7,000 תלמידים, התקבלו פניות מערים חרדיות ברחבי הארץ המעוניינות, אף הן, להפעיל את התכנית אצלם, ובאים ללמוד את דרך ניהול מיזם "מזכי הרבים" מבני ברק.

רגע מרגש היה בהצגת התערוכה שביצעו תלמידי ת"ת "רזילי". המייצגים בתערוכה ביטאו את הרעיונות החינוכיים של 'יחיד ורבים',  ובמיוחד בא לידי ביטוי מוצג שנערך על ידי תלמיד מוכשר ומצטיין סגי נהור, שהיטיב לבטא את נושא המחזורית ביצירה מופלאה ובכתב ברייל.

הרב מרדכי ויסלובסקי, מנהל המחלקה לאיכות הסביבה ציין לשבח את 'מכון טל אורות' שהפיק והוציא מן הכח אל הפועל את המיזם 'יחיד ורבים' במקצועיות רבה, תוך ירידה לכל פרט ופרט ובהצלחת יישום המבצע בשטח.

שיאו של האירוע, היה מעמד חלוקת הפרסים המרכזית, בו התכבדו בכירי העירייה וחבר המועצה ומחזיק תיק איכות הסביבה, הרב עו"ד משה דוד מורגנשטרן להעניק את הפרסים הראשונים, ולאחריהם מנהלי הת"תים, שחילקו באופן אישי, לתלמידיהם את הפרסים המגוונים בהם הושקעו חשיבה ותכנון רב. הפרסים מבטאים את ערכי המבצע, כמו אופניים עם סט אביזרי בטיחות, חבילות פליימוביל סדר וניקיון, וסדרת ספרים "ובלכתך בדרך", כשלסיום, קיבלו רכזי הפעילות בכל ת"ת, תעודת הוקרה אישית עבור השקעתם המרובה בהפעלתו המעשית של המבצע.

השארת תגובה