קבלו את האחראי החדש על ניקיון העיר

גילי גורני, יו"ר ועד עובדי התברואה, נבחר לתפקיד מנהל אגף התברואה העירוני • "רואה בתפקידי שליחות"

גורני
גורני
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

אם יש דבר אחד שמעיק על תושבי ירושלים יותר מכל, נדמה שהוא נושא האשפה והזבל שנערם ברחובות העיר. השבוע, נכנס ממונה חדש לתחום הבוער, שינסה להביא עמו בשורה חדשה. הכירו את גילי גורני, שזכה השבוע בתפקיד מנהל אגף התברואה, ויחליף את ציון שטרית שפרש לגמלאות.

גורני, 50, נשוי ואב לארבעה ילדים, בעל תואר בחינוך ובעל הסמכה לדירקטוריון בכיר. גורני ביצע תפקידים מגוונים באגף התברואה. הוא בעל הסמכה של מפקחי תברואה ובוגר קורס פיתוח מנהלים בכירים, קצין ביטחון מדריך ירי בכיר ועוד.

גורני הוא חלק מהמנגנון העירוני הוותיק ושימש כיו"ר ועד עובדי התברואה העירוניים, כשהוא מוציא לפועל בשטח את המאבקים אותם ניהלו יו"ר ועד העובדים של העירייה אביחי אברהם ויו"ר מרחב ירושלים בהסתדרות דני בונפיל.

מנהל האגף החדש נבחר באמצעות מכרז על ידי חברי הועדה למינוי בכירים בעירייה, ש"בחרו בגיל גורני לאחר שהתרשמו מקורות חייו, התפקידים השונים שמילא וניסיונו הרב בתחום, אשר יסייעו לקידומה וניקיונה של ירושלים", כך לשון הודעת העירייה.

בוועדה ישבו: ראש העיר ליאון, מנכ"ל העירייה איציק לארי, מבקרת העירייה, מלכה דרור, המשנה למנכ"ל, ומנהל משאבי אנוש, חיים גבאי, סמנכ"ל לתפעול-יצחק נידם, נציג ציבור ונציג ארגון העובדים.

גורני יחל בתחילת חודש אפריל את תפקידו ובימים אלה מתקיים הליך חפיפה מסודר עם מנהל אגף התברואה היוצא, ציון שטרית.

על פי הודעת העירייה, גורני יהיה אמון על מהפכת הניקיון של משה ליאון המתוכננת בעיר ירושלים בשנה הקרובה. במסגרת רפורמת הניקיון ושיפור פני העיר יבוצעו פעולות אכיפה נגד תושבים מלכלכים, יבוצעו ריבודים בצירים מרכזיים, אגף שפע ישתול פרחים בכל רחבי העיר, יתווספו אשפתונים ברחובות ועוד.

עם בחירתו, אמר גורני: "אני רואה בתפקידי זה שליחות הן לניקיון בירת ישראל והן לרווחת התושבים ולבאים בשעריה, אני מאמין כי במהלך השנה כבר ייראו שינויים לטובה בניקיון העיר ואני מקווה שנסתייע בתושבים שיהיו שותפים בניקיון ופעל להחדיר את המודעות לניקיון גם במוסדות החינוך וכמובן נשמח לשיתוף פעולה מלא של כולם".

השארת תגובה