חילולי שבת בכניסה לרחוב רבי עקיבא

פעילי השבת מוחים על חילולי השבת במתחם תחנת הרכבת בצומת רבי עקיבא – ז'בוטינסקי בבני ברק • בשבת הקרובה יעמדו פעילים על המשמר על מנת שלא יתקיימו חילולי שבת

אתר עבודות הרכבת הקלה בכניסה לבני ברק, צילום: דוד קשת
אתר עבודות הרכבת הקלה בכניסה לבני ברק, צילום: דוד קשת
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

פעילי השבת בבני ברק נגד מוקד תחנה של הרכבת הקלה שנמצא בכניסה לבני ברק צמוד לצומת הרחובות רבי עקיבא וז'בוטינסקי.

בשבועיים האחרונים מתבצע הכנסת והוצאת פועלים אל מתחם התחנה כאשר פתח התחנה ממוקם צמוד לרחוב רבי עקיבא, תוך חילול ורמיסת שמירת השבת.

פעילי השבת פנו לחברת נת"ע ולכל הגורמים לפעול על מנת למנוע את חילולי השבת, והנהלת החברה הפנתה אותם למוקד שירות הלקוחות *4575 ושם אמרו שהושא בבדיקה, ללא מתן מענה או פתרון לבעיית חילולי השבת.

פעילי השבת מסרו כי כבר בשבת הקרובה הם יהיו נוכחים בשטח על מנת לשמור שלא יהיו חילולי שבת במקום.

דובר עיריית בני ברק ר' אברהם טננבוים: "אין ספק, כי הנתונים שהועברו אליך מפעילי שבת על הכנסת והוצאת פועלים אל מתחם התחנה, למול הכניסה לרחוב רבי עקיבא, מכיוון רחוב ז'בוטינסקי, תוך כדי חילולי שבת, ייבדקו ע"י נציגי העירייה בשבת הקרובה. אם יוברר בשבת הקרובה שהמצב, כפי שנמסר לכם, נמשך כמות שהוא, הרי שמדובר בחילול שבת חמור ומחפיר, ואין מקום, כמובן, לעבור על כך לסדר היום ולאפשר את המשכו.

"כידוע, בזמנו פנתה העירייה לבית המשפט נגד ביצוע עבודות החפירה בעומק הכביש, לאורך המסלול העתידי של הרכבת הקלה, והחלטת בית המשפט קבעה שיש צדק בטענת העירייה על ביצוע העבודות בשבת, וזאת בניגוד להסכם כתוב וחתום בין העירייה לבין הממשלה לאיסור ביצוע עבודות בשבתות ובחגים במסגרת הרכבת הקלה, אך בית המשפט איפשר את המשך ביצוע העבודות, בשל חוות דעת הנדסית על סכנת קריסה במסלול הרכבת אם תופסק העבודה, ולדברי בית המשפט יש בכך סכנת פיקוח נפש. ברם, טענה זו על סכנת קריסה ופיקוח נפש אינה אקטואלית לגבי העבודות שפנו פעילי השבת במוקד תחנה של הרכבת הקלה בכניסה לעיר, ואם, אכן, יוברר שיש המשך במצב עליו פנו הפעילים, תפנה העירייה למחלקה המשפטית, כדי לבדוק את האפשרות לפניה נוספת למערכת המשפטית, כדי לבקש הפסקה של מצב חמור זה".

השארת תגובה