האופן החשמלי הראשון מסוגו בישראל המתחבר לכיסאות גלגלים

חברת "זמיר נגישות" משיקה את ה -firefly: האופן החשמלי הראשון מסוגו בישראל, המיועד להתחבר לכיסאות גלגלים • מנכ"לית החברה, קרן גולן: "החזון שלנו הוא לאפשר לכל אדם שמרותק לכיסא גלגלים, להתנהל בצורה עצמאית, קלה וחופשית, ללא תלות במלווים או בגלגול הכיסא ושחיקת המפרקים"

firefly- אופן חשמלי לכיסא גלגלים
firefly- אופן חשמלי לכיסא גלגלים

חברת "זמיר נגישות" המתמחה בפיתוח טכנולוגיות ופתרונות נגישות לאנשים עם מוגבלויות, משיקה את ה- firefly, האופן החשמלי הראשון מסוגו בישראל המיועד להתחבר לכיסאות גלגלים.

ה- firefly הוא אופן נייד המכיל סוללה נטענת ומנוע, שמתחבר לכל סוגי כיסאות הגלגלים והופך אותם מכיסא גלגלים, לכיסא ממונע עם כידון. כך מאפשר ה- firefly למתניידים בכיסאות גלגלים, שחרור ממלווים, יכולת להתנייד ממקום למקום, הקלה משמעותית על מפרקי הידיים ובעיקר – שיפור באיכות החיים.

השימוש ב- firefly דומה לשימוש בתלת אופן, ולכן קל, נוח ומאפשר לרבים מהמרותקים לכיסאות גלגלים, לאחוז באופן ולשלוט עליו. השליטה ב- firefly מתבצעת בידיות הכידון באמצעות כפתורי האצה והאטה ואלה מאפשרים למשתמשים לקבוע בעצמם את קצב ההתקדמות עד למהירות של 12 קמ"ש. האופן יכול להתאים גם למי שמתפקד רק עם יד אחת.

החידוש המרכזי בחיבור האופן לכיסא הגלגלים, נוסף להיותו נוח לתפעול והרכבה, הוא השחרור מהצורך להפעלה ממושכת של הזרועות ומפרקי הידיים. השימוש ב- firefly מקל על המתניידים בכיסאות הגלגלים ושומר עליהם מפני שחיקה של מפרקי הכתף.

כמו כן, ה- firefly הוא האופן החשמלי היחידי שמיועד לכיסאות גלגלים בעל תקן ואישור מכון התקנים הישראלי. לאופן יש תקן להטסה, כך שניתן לקחת אותו גם לטיולים בחו"ל. לאחרונה, זכה ה- firefly לאישור של משרד הביטחון, וכך גם מי שמוכרים על ידי המשרד כבעלי נכות של מעל 100% זכאים למימון מלא לרכישתו.

"ה- firefly משנה את החוקים ומוציא לחופשי אנשים המרותקים לכיסאות גלגלים" אומרת קרן גולן, מנכ"לית חברת זמיר נגישות. "מחקרים רבים מראים ששימוש בידיים לגלגול כיסאות הגלגלים, פוגע במפרקים ושוחק אותם. עד היום, החלופה היתה לבקש ממלווים או להיות תלויים בעזרה חיצונית. היום, האופן מתחבר לכיסא ובאמצעותו, אנשים המרותקים לכיסאות גלגלים יכולים להיות עצמאים יותר ולבצע פעולות בסיסיות, ללא צורך בסיוע חיצוני. מדובר באופן חשמלי, עם מנגנון הפעלה טכנולוגי ומתוחכם ואני גאה להיות חלוצת השינוי בישראל".

  • במסגרת השירות, ניתנת אחריות לשנה על כל אופן.

חברת "זמיר נגישות" הוקמה לפני כ-3 שנים על מנת לתת מענה לאנשים עם מוגבלויות. החברה מפתחת פתרונות טכנולוגיים כדי לתת מענה יצירתי לשלל צרכים ואתגרים לאנשים עם מוגבלויות, בין שמדובר בצורך יום יומי ובין שמדובר בצורך ייחודי. בנוסף, החברה מייבאת מכל העולם מוצרים ייחודיים לטובת מתן פתרונות יצירתיים לאתגרים איתם מתמודדים אנשים עם מוגבלות, ושטרם נמצאו להם פתרונות יעילים בישראל בכל קטגוריות הגיל: תינוקות, ילדים, גילאי נוער וצעירים ועבור אנשים מבוגרים.

השארת תגובה