חמאס: "הירי – בהנחיית איראן, להדיח את נתניהו"

גורם מודיעין מצרי: "לפי כל האינדיקציות שלנו, איראן עומדת מאחורי ההוראה לשגר את הטיל לשרון, גם במטרה לפגוע במאמצים להסדרה באזור"

הבית בשרון שנפגע מרקטה
הבית בשרון שנפגע מרקטה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

גורמים בעזה ובמצרים טענו הבוקר, כי שיגור הרקטה לשרון אתמול לפנות בוקר, בוצע בהנחיית איראן, במטרה להשפיע על הבחירות בישראל. זאת, ככל הנראה "מעל ראשה" של הנהגת חמאס ברצועת עזה.

עוד נטען, כי השיגור נעשה בתיאום עם בכירים בהנהגת הג׳יהאד האסלאמי הפרו-איראני. עם זאת, לדברי בכירים בקהיר ובעזה, מפקדים בכירים בזרוע הצבאית של חמאס ככל הנראה היו מודעים לשיגור הטיל לשרון, ואף נתנו את ברכתם למהלך.

*בשיחה עם "ישראל היום", אישר גורם בכיר בחמאס את הדברים ואמר, כי "מדובר היה ניסיון להשפיע על הבחירות וסדר היום הפוליטי בישראל – ואף להביא להדחת נתניהו והליכוד מהשלטון".

"מעבר לכך שמדובר בהנחיה של איראן, זהו גם אינטרס של חמאס להביא להחלפת שלטון בישראל. ההערכה בעזה הייתה שישראל לא תצא למהלך בעזה שבועיים לפני הבחירות". הוסיף הבכיר.

על פי הדיווח, בחמאס בנו על כך שנתניהו לא יורה על מהלך נרחב כשהוא שוהה בוושינגטון, אך הופתעו מכך שישראל דחתה תחילה את ניסיונות המצרים להביא להפסקת אש באמצעות הבנות של ״שקט יענה בשקט״.

גורם בכיר במודיעין המצרי המעורה במגעים שמנהלים המצרים מול חמאס אמר, כי "האפשרות שירי הטיל ביום שני לפנות בוקר לא היה ידוע לבכירים בהנהגת חמאס – סבירה בהחלט. ואולם, ראשי הזרוע הצבאית של חמאס היו מודעים לכך ואף היו מתואמים בעניין עם הנהגת הג׳יהאד האסלאמי, שהובילה את המהלך".

השארת תגובה