כץ: "אין סיכוי שתושבי עזה יוותרו"

מ"מ שר החוץ, שר התחבורה ושר המודיעין, ישראל כץ בכנס בוחרים חקלאות: ״המאבק למען החקלאות הוא נגד הזרם ולכן צריך לעצב שיטה שתאפשר לחקלאות להמשיך ולהתקיים״

השר ישראל כץ
השר ישראל כץ

מ"מ שר החוץ, שר התחבורה ושר המודיעין, ישראל כץ התייחס לביקורת בדעת הקהל על הריסון בתגובת צה"ל לירי על יישובי הדרום ולטווחים השונים, ואמר, כי "אין סיכוי שבדור הזה תושבי עזה יוותרו על אותה אדמה שהם רוצים להגיע אליה בתוך מדינת ישראל. הנהגת החמאס אחראי למצבם של העזתים ולתוקפנות כלפי ישראל. אין הבדל בין הכסף מקטאר לכסף מאבו מאזן".

כץ התייחס לפרויקט הרכבת, ואמר, כי "הרכבת לדרום ולאילת תחזק את ההתיישבות. 60 אחוז משטח המדינה הוא מדברי ולא מיושב והרכבות יביאו לצמיחת וריבוי יישובים. בכל פעם שמגיע דיון בממשלה בנושא החקלאות, אני אומר שאם רוצים לשמר את החקלאות ולחזק אותה בכל תחומי המדינה חייבים לעבור לשיטה של סבסוד ישיר למגדל משום שאחרת אין אפשרות לקיים כאן חקלאות. הדבר שצריך לעשות אחרי הבחירות זה לקיים דיון ולהביא תכנית שמבוססת על העקרונות האלה ואז לא נהיה תלויים כל פעם בזה שפקידי האוצר יקבעו מי יפול ומי יקום. המאבק למען החקלאות הוא נגד הזרם ולכן צריך לעצב שיטה שתאפשר לחקלאות להמשיך ולהתקיים".

בנוגע לשדה התעופה ברמת דוד אמר, "הבאתי את רפורמת השמיים הפתוחים, השנה יהיו 25 מיליון נוסעים בנתב"ג, זאת הצלחה גדולה מאד. יש עומס על נתבג ואם מדינת ישראל לא רוצה שיכתב דו"ח מבקר ויכתבו איך קרה שאי אפשר לטוס מנתב"ג בלי להזמין שנה מראש כרטיסים, חייבים להשלים שדה. מומחי הוועדה קבעו שאי אפשר שהשדה יהיה בחיפה בגלל רכסי בכרמל. רציתי בנבטים ומערכת הביטחון התנגדה והוחלט לייצר תכנון גם בנבטים וגם ברמת דוד. נתניהו החליט לפתוח את הדיון מחדד כאשר נכנס לתפקיד שר הביטחון. אם הוא יצליח לשכנע את מערכת הביטחון בנוגע לנבטים אז אקבל זאת".

השארת תגובה