לינץ' בעיר העתיקה בדרך לסעודת פורים

צעיר יהודי הותקף בעיצומו של חג הפורים ברובע המוסלמי בירושלים, בעת שהיה בדרכו לסעודת פורים עם משפחתו. ארבעה תוקפים ניסו לחנוק אותו, לעקור את עיניו והיכו בו בכל גופו

שער שכם
שער שכם
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

צעיר יהודי הותקף בעיצומו של חג הפורים ברובע המוסלמי בירושלים, בעת שהיה בדרכו לסעודת פורים עם משפחתו. ארבעה תוקפים ניסו לחנוק אותו, לעקור את עיניו והכו בו בכל גופו.

האירוע התרחש בירושלים ביום שישי האחרון, בעיצומו של חג הפורים, סמוך לכניסת השבת. המותקף עשה את דרכו לעבר בית אחותו הגרה ברחוב אל עומרי שבשכונת באב אל חוטה ברובע המוסלמי בעיר העתיקה, על מנת לעשות אצלה את סעודת הפורים. בעת שהיה בכניסה לרחוב, הותקף היהודי בצורה קשה על ידי ארבעה תוקפים אשר ביצעו בו לינץ' של ממש.

לטענת המותקף, הוא חש לפתע חבטה עזה בראשו בעת שנכנס לרחוב בו גרה אחותו. בשלב זה קפץ עליו אחד התוקפים, החל לחנוק אותו ולנסות להכניס אצבעות לתוך עניו על מנת לעקרן. עוד טוען המותקף כי באותו הזמן, לפחות עוד שני תוקפים בעטו בו והכו אותו בכל חלקי גופו.

המותקף הצליח להיחלץ מלפיתת התוקף, או אז הופל על ידי מחבל אחר ארצה תוך שמחבלים אחרים מוסיפים לבעוט בו. לבסוף, הצליח המותקף להיחלץ ולהתקדם לכיוון ביתה של אחותו, שם הזעיקו התושבים את כוחות המשטרה. כתוצאה מהלינץ', סובל המותקף מכאבים, מכות יבשות ואמטומות בפניו ברגליו ובשאר מקומת בגוף.

עו"ד בלייכר מארגון חננו המייצג את הצעיר בתלונה שהגיש, מציין, כי טרם ידוע לו האם המחבלים נתפסו.

במכתב ששיגר בלייכר למפקד מרחב דוד בדרישה לפעול ללכידת התוקפים, ציין, כי רק לפני ארבעה חודשים, בתאריך 17.11.18 ובו הותקפה אחותו של הצעיר שהותקף בפורים בחומר צורב בעת שהייתה עם שני ילדיה הפעוטים. גם במקרה זה לא ידוע על העמדת התוקפים לדין. "מדובר באירועים חמורים ומסכני חיים. בכל המקרים המחבלים ידעו לתקוף במקומות שאין מצלמה אשר מצלמת את התקיפה עצמה", הוסיף עו"ד בלייכר במכתבו.

בסופו של המכתב, ביקש עו"ד בלייכר ממפקד מרחב דוד לפעול בנידון. "לאור חומרת העניין ופעילות החוליה, ולאור כך שבידי המשטרה היכולת לדעת מי נכחו בזמן התקיפה במקום, אבקש לבצע חקירה מיוחדת ואם יש צורך אף ליתן הרחקה מנהלית מהאזור לכל חברי חולית המחבלים המוכרים למשטרה". כמו כן ביקש מהמשטרה לעדכן אותו בהקדם בנעשה בעניין.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו, המייצג את המותקף, מסר "מדובר באירוע חמור ביותר. המותקף היה בסכנת חיים של ממש תוך שהתוקפים מנסים לעקור את עיניו. מדובר בחוליית מחבלים אשר מבצעים מעשים אלו פעם אחר פעם, וביכולתה של המשטרה לדעת מי היו הנוכחים בזירה באותה העת בעזרת המצלמות שפרושות ברחובות הסמוכים.

מאחר ומדובר במספר מקרים קשים עד כדי ניסיון רצח ועקירת איברים בעלי אפיון דומה, יש לחשוש כי מדובר בחולית טרור ולהפעיל חקירות שב"כ וחקירות צורך, לא פחות ממה שמופעל על קטינים יהודים שחשודים במעשה יחיד שעשו בעבר", הוסיף.

תגובה אחת
  1. תתעוררי משטרה זבל פחדנית אבו שייך הפך אותך לסמרטוט

השארת תגובה