דו"ח המבקר: הכתבה ב'כאן11' – שקרית

בכתבה ששודרה בערוץ התקשורת הממלכתי נטען כי 'הורים התלוננו שתהלוכות חב"ד בל"ג בעומר הינן בגדר 'הדתה" – אלא שלא היה אף 'הורה' אחד שכזה. בתאגיד לא מתכוונים לפעול נגד הכתב

תהלוכת חב"ד
תהלוכת חב"ד
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

במוצאי ל"ג בעומר בשנה שעברה, שודרה כתבה בערוץ התקשורת הממלכתי. בכתבה נטען כי הורים התלוננו על 'הדתה' בתהלוכות אלו, שלטענת ה'מתלוננים' הוצגו כאירועי תרבות.

לאחר שידור הכתבה סערה הרשת, ואלפי אזרחים שנהנו מתהלוכות אלו באיזור מגוריהם הביעו שאט נפש מ'שנאת הדת' שהופגנה לדבריהם בכתבה.

הממונה על תלונות הציבור בתאגיד השידור 'כאן' מתח ביקורת על הכתבה.

המבקר קבע כי הכתבה הייתה "כשל מקצועי שיש לראותו בחומרה. טענת הכתב לפיה 'הורים התלוננו' הינה כוזבת על פניה. הכתב לא הביא אפילו הורה אחד שבא לתהלוכה ומצא לנכון להתלונן, אלא הביא קטעי וידאו מאת פעילים מוצהרים בארגונים אנטי-דתיים".

"התלונה נמצאה מוצדקת. לא רק שלא רואיינו הורים שתומכים בהשתתפות בפעילויות כאלה של חב"ד ולא מוצאים פגם באופי ובתוכן האירועים, נמצא שה'הורים המודאגים' הם פעילים מוכרים נגד הדתה".

בחב"ד זעמו על הממצאים. "תאגיד השידור 'כאן' לא רק הפך שופר של תנועת 'ישראל חופשית' והקרן החדשה, אלא פשוט נתן לתנועה הזו להכפיש ולקבוע מי השחקנים, כמה זמן ישחקו ומה תהיה התוצאה. מה שלא ברור, מה קרה מאז שפורסם הדו"ח החמור ואיך הצליחו להשתיק אותו.

מידי שנה מגיעים נבחרי ציבור לאירוע ההצדעה לחב"ד שמארגן יו"ר אגודת חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב בכנסת ישראל, נמצאים שם כל מנהיגי הסיעות בכנסת, קואליציה ואופוזיציה, אבל איפה אתם בזמן אמת? אכן לא נעים להתעמת עם התקשורת, אבל עכשיו זה הזמן להשמיע קול אמיץ אל מול עוול נורא".

פנינו לתאגיד 'כאן' ושאלנו: מה בכוונת התאגיד לפעול לאור דו"ח המבקר הנ"ל – מול הכתב. – ב'תאגיד' העדיפו להגיב: "את הדוח פרסמה הממונה על קבילות הציבור בתאגיד שהיא כאמור עובדת תאגיד ובמסגרת בדיקתה קיבלה את עמדת כל הנוגעים בדבר". את הכתבה עצמה הם הסירו מערוץ היוטיוב.

השארת תגובה