רשמי: ארה"ב מכירה 'הגולן של ישראל'

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו נשאו הצהרות משותפות לקראת פגישתם • טראמפ: "סומכים על ישראל" נתניהו: "העם עם הגולן" • הירי לשרון הוזכר בשני הנאומים

טראמפ ונתניהו מכירים בריבונות ישראלית על הגולן
טראמפ ונתניהו מכירים בריבונות ישראלית על הגולן
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשעה האחרונה נשאו נשיא ארה"ב דונלד טראמפ וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הצהרות משותפות על רקע פגישתם בבית הלבן בוושינגטון.

בפתח דבריו גיבה נשיא ארה"ב כל פעילות צבאית ישראלית שנועדה להגן על עצמה מפני האויב והשתתף בצערם של הנפגעים הבוקר מטיל שפגע בבית בישוב משמרת. ואז הודיע, בהמשך לציוץ בטוויטר משבוע שעבר, כי יחתום על צו נשיאותי המכיר בריבונות ישראל על רמת הגולן.

טראמפ הודה לחתנו ויועצו ג'ראד קושנר ולשגריר בישראל דיוויד פרידמן על פועלם בעניין הישראלי, ופנה לשגריר פרידמן בשאלה פומבית "אתה נהנה לשרת בישראל"?

בהמשך דבריו אמר הנשיא האמריקני על ישראל כי היא "מדינה שהתחילה מגרגר קטן והפכה למעצמה. מעצמה שאנחנו סומכים עליה".

בסיום נאומו כיבד טראמפ את ראש הממשלה נתניהו לשאת דברים.

נתניהו פתח במסר מאיים לחמאס. "יש לי מסר פשוט לאויבי ישראל: אנחנו נעשה כל מה שצריך לעשות כדי להגן על אזרחנו. אחרי הפגישה אעשה את דרכי ארצה להיות עם אזרחי ישראל וחיילי צה"ל".

נתניהו הודה לטראמפ "אני מודה לך אדוני הנשיא, היה יפה מצידך להזמין אותי, לישראל היו ידידים רבים בבית הלבן אבל אף פעם לא היה לנו חבר. אמרת ועשית כשפרשת מהסכם הגרעין עם איראן והחזרת את הסנקציות. הוכחת את הנחישות שלך כשהעברת את השגרירות שלך לירושלים והוכחת זאת שוב היום כאשר הכרת ברמת הגולן. זהו יום היסטורי.

"העם עם הגולן" אמר נתניהו בעברית לנשיא. "בשם כל אזרחי ישראל, תודה לך הנשיא טראמפ על המנהיגות שלך ועל כל מה שעשית. עשית את הברית בין ישראל וארה"ב לחזקה יותר. תודה לך".

בתום הנאומים התיישב טראמפ וחתם על הצו הנשיאותי המכיר בריבונותה של ישראל על רמת הגולן והעניק את העט במתנה לראש הממשלה. נתניהו הגיש לנשיא יין מרמת הגולן כתשורה ואות הוקרה והעיר בציוניות "עלי פתחו חקירה בגלל דבר כזה".

השארת תגובה