קריאה לממשלה: "דחיית סגירת שדה דב"

חברי הוועדה: "לא היה נושא כל כך מוסכם בין הקואליציה לאופוזיציה כמו ההתנגדות לסגירת שדה דב. מדובר באחריות של מדינה לגורל הפריפריה"

שדה דב
שדה דב
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

ועדת הפנים בראשות ח"כ יואב קיש החליטה, כי לאור המצב הביטחוני, ולרגל לוחות הזמנים כפי שהוצגו לוועדה, על הממשלה להוביל חקיקה לדחיית סגירת שדה התעופה הצבאי בשדה דב עד ל 1.11, דחייה של 4 חודשים.

ההחלטה התקבלה פה אחד על ידי 7 חברי הוועדה מהקואליציה ומהאופוזיציה. משמעות ההחלטה היא ששרת המשפטים איילת שקד תגיש הצעת חוק ממשלתית ליו"ר הכנסת, והכנסת תחוקק את החוק עוד לפני הבחירות.

"לא צריך לחכות שיפול טיל על בית מגורים כדי להבין שאנחנו במצב ביטחוני רגיש", אמר יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש, "צריך לדחות את ההחלטה על סגירת שדה דב הצבאי בארבעה חודשים. מדינת ישראל זקוקה לכל הנכסים האסטרטגיים העומדים לרשותה ואין מקום ליועמ"ש להתערב בנושא ביטחוני רגיש וקריטי כמו פינוי שדה דב הצבאי".

יצוין, כי בהחלטה קודמת, שקיבלה ועדת הפנים בדצמבר האחרון, הוסיף יו"ר הוועדה ח"כ קיש סעיף המקנה לשר הביטחון סמכות לבחון שוב את דחיית פנוי השדה הצבאי. שר הביטחון אכן פנה לגורמים עימם הוא אמור להתייעץ – מנכ"לי משרד הביטחון והאוצר והיועמ"ש, על מנת לקבל החלטה. נציג משרד הביטחון התחייב בדיון היום, בשם מנכ"ל המשרד שחוות דעתו המקצועית תוגש תוך חודש ימים.

יו"ר הוועדה ח"כ יואב קיש התייחס לכך בוועדה ואמר, "זה לא מספיק טוב. יש לנו התחייבות של היועמ"ש ושל משרד האוצר שיגישו חוות דעת עד ה15 לחודש, וכן יש התחייבות של היועמ"ש שאין להם טענה לגבי דיני בחירות, לקבלת החלטה של ממשלת מעבר לאחר הבחירות. אבל כל זה לא מספיק בהתחשב בלוח הזמנים הקצר, ולכן הוועדה קוראת לממשלה להעביר חקיקה שתדחה את סגירת השדה".

ח"כ בצלאל סמוטריץ חבר הוועדה הוסיף, כי "החשש הגדול הוא מה יקרה גם אם יעמדו בלו"ז – כולם יהיו עסוקים בהרכבת ממשלה. יהיו לשר הביטחון החדש, לכשימונה כמה נושאים חשובים נוספים לשדה דב".

ח"כ מיקי זוהר: "המדינה תיפגע מסגירת השדה במישור הביטחוני. פוגעים בביטחון המדינה בשביל קופונים לאוצר. יש אי וודאות פוליטית. לא יודעים מי יהיו שרי הביטחון והאוצר. הסוגיות הביטחוניות מטרידות. חייבים לחכות עם ההחלטה. ממשלה חדשה תוכל לקבל החלטה".

ח"כ איתן ברושי: "לא היה נושא כל כך מוסכם בין הקואליציה לאופוזיציה כמו ההתנגדות לסגירת שדה דב. מדובר באחריות של מדינה לגורל הפריפריה. עד כדי כך התבלבלנו שבשביל כמה אלפי דירות מוכנים לסכן שלומם של אזרחים?"

השארת תגובה