רומניה והונדרוס: "מעבירים שגרירויות לירושלים"

שתי המדינות הודיעו על מחויבותן להעביר את שגרירותן מתל אביב לירושלים בירת ישראל

שגרירות הונדורס בישראל
שגרירות הונדורס בישראל
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הישג לראש הממשלה כשבועיים לפני הבחירות.

לאחר שארה"ב הודיע על העברת שגרירותה לירושלים, הצטרפו אמש שתי מדינות נוספות למהלך, רומניה והונדרוס שהודיעו כי בכוונתן להעביר בקרוב את שגרירותם לירושלים בירת ישראל.

בליכוד מיהרו לברך על המהלך כאשר השרה גמליאל מיהרה לקשור את פעילותה בזירה הדיפלומטית למהלך, "לפני שלושה שבועות יצאתי לרומניה בשליחות רה"מ נתניהו להיפגש עם ראשת הממשלה Vasilica-Viorica Dăncilă ובכירים נוספים, ודנו ארוכות באפשרות להעברת שגרירות רומניה לירושלים. הצגתי לה בהרחבה את תהליך הפיכת ישראל לכוח מדיני עולמי עולה, ואני שמחה ומברכת על הודעת ממשלתה כי אכן תעביר בקרוב את השגרירות לירושלים".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, על החלטת הונדורס ורומניה להעביר את השגרירות לירושלים, "אני מברך את רומניה והונדורס על ההחלטה להעביר את השגרירויות לירושלים. אני קורא מפה לכל המדינות להעביר את השגרירויות למקומן הטבעי, ירושלים".

שר התיירות יריב לוין ברך אף הוא על המהלך ואמר, ״שמחתי לשמוע את הודעות נשיא הונדורס וראש ממשלת רומניה על כוונתם לפתוח שגרירויות בירושלים".

"בביקורי בהונדורס לפני כשנה נפגשתי עם הנשיא הרננדס ושוחחנו על החשיבות שבהעברת השגרירות לבירתנו. גם כאשר נפגשתי ברומניה עם ראש הממשלה דנצ׳ילה, התרשמתי כי היא רואה חשיבות עליונה בהעברת השגרירות. אני מברך את שני המנהיגים על הצהרותיהם ומשוכנע כי מדינות רבות ילכו בעקבותיהם".

"זהו הישג גדול של ראש הממשלה נתניהו והוכחה נוספת להצלחות המדיניות של ממשלת הליכוד.״

ואילו סגנית שר החוץ חברת הכנסת חוטובלי אמרה, כי היא שמחה שהייתה לה הזכות להתניע את התהליך לפני מספר חודשים במסגרת ביקור רשמי שלי במדינה.

לדבריה, "ממשלת ישראל הביאה הישגים היסטוריים, לשמאל נשארו רק הספינים."

"בעזרת השם, מאמינה שהמהלך להעברת השגרירויות ימשיך להביא לנו עוד ועוד מדינות שיחזקו את בירת ישראל הנצחית".

השארת תגובה