תסבוכת בעסקת 'מנורה – סולל בונה'

עסקת מנורה – סולל בונה מסתבכת: טענות לחובות של עשרות מיליוני שקלים של 'מנורה' ליזם התקשורת והנדל"ן גל אקוקה – נחשפות בתביעה אותה הגיש האחרון

סולל-בונה
סולל-בונה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

עסקת המיליונים בה רכשה סולל בונה את חברת 'מנורה איזו אהרון' העוסקת בעבודות אלקטרומכניות – נקלעת לתסבוכת נוספת.

כזכור, לפני כחודש הגישה 'סולל בונה' תביעה על סך 22 מיליון שקלים נגד אלי אהרון, מבעלי מנורה – בטענה למצגי שווא, להעלמות מס ולשימוש שלא כדין בכספי החברה.

בתביעה שהוגשה בימים אלה ע"י יזם התקשורת והנדל"ן גל אקוקה נגד 'מנורה' – הופכת סולל בונה מתובעת לנתבעת.

בתביעה אותה הגיש אקוקה באמצעות עוה"ד יצחק מירון – נטען כי מנורה מבית סולל בונה, גוררת במשך שנים חובות של לכל הפחות עשרה מיליוני שקלים לאקוקה – על סמך סיכומים והסכמים בין הצדדים שלא כובדו.

על פי התביעה, שיתוף הפעולה בין אקוקה ואהרון החל בשנת 2011. עד אז התמחתה חברת 'מנורה איזו אהרון' בעבודות תשתית אלקטרומכניות חיצוניות בלבד, ובעיקר באזור הצפון.

על פי התביעה הציע אקוקה לאהרון ולמנורה , שירותי פיתוח עסקי. במסגרת זו הציע להם להיכנס בהיקף רחב לתחומי עיסוק רווחיים, למתג את 'מנורה איזו אהרון' כמתמחה בעבודות תשתית פנימיות במגדלי עסקים ומגורים, ובדירות יוקרה, ובנוסף לפתוח עבורה ועבור אהרון דלתות ולהפעיל את קשריו והשפעתו – על מנת שיזכו בעסקאות ענק בשוק המשרדים ודירות היוקרה.

על פי התביעה, הסכימו הצדדים כי תמורת עבודתו זו יקבל אקוקה 5% מעסקאות 'מנורה איזו אהרון' בתחום המגדלים לאורך השנים.

על פי התביעה, לאחר שהדברים סוכמו בעל-פה הוציא אקוקה, – ספר מהודר ובו תוכן והדמיות רבות המציגות את יכולותיה של חברת מנורה, ובמקביל, ארגן לאהרון מפגשים עם בכירים בחברת ב.ס.ר ובחברת חג'ג' קבוצות רכישה.

בתביעה נטען כי בנוסף ייעץ אקוקה לאלי אהרון לרכוש קומות ומשרדים במגדלים בהם קיבל עבודות – על מנת הפוך לגורם מרכזי בביצוע עבודות נוספות עבור בעלי המשרדים במגדלים אלה, בגין פעולות הרכישה הובטח לאקוקה, 3% מערך הנכסים בעת מכירתם.

לטענת אקוקה, כתוצאה מהמפגשים אותם סידר לאהרון, ובעקבות פעולות שכנוע שנקט בהן – חתמה חברת מנורה על עבודות ביצוע רבות וביניהן ב'מגדלי הארבעה' ו'פרויקט רסיטל' של האחים חג'ג', ב'מגדלי TLV איילון', 'מגדל סוזוקי' של חברת ב.ס.ר, וב'מגדל ארגמן' של חברת סופרין (שהתפצלה מחברת ב.ס.ר).

ערכן הכולל של העסקאות הללו נאמד על פי התביעה בכ-290 מיליון שקלים – ומהם טוען אקוקה לעמלה שלא שולמה לו – על סך כ-14 מיליון שקלים.

בנוסף, טוען אקוקה, כי הוא זכאי לעמלה על כל עסקה נוספת בין מנורה לבין החברות ב.ס.ר, סופרין והאחים חגג', וכן מכל מכירה של נכסים אותם רכשה מנורה מחברות אלה.

השארת תגובה