בן גביר: "10 יורם שפטלים לעליון"

"אגדיל את מספר השופטים. יש עומס רב וצריך להגדיל את כמות השופטים בעליון מ־15 ל־30" – "מקווה שנתניהו יבין שמינוי שלי בעולם המשפט יכול ליצור שינוי גדול"

בן-גביר
בן-גביר
לחץ נפשי, חרדה? זו הכתובת בשבילך

עו"ד איתמר בן גביר המוצב במקום השמיני ברשימת 'הבית היהודי' לכנסת, התראיין למוסף סוף השבוע של 'ישראל היום' והתייחס לפסילת חברו הד"ר מיכאל בן ארי ולתפקיד אותו יבקש למלא לאחר הבחירות.

"אמרו לי השבוע שהשופטת אסתר חיות הביאה את הניצחון לימין בבחירות. כואב לי שזה על חשבונו של בן ארי אבל אני שותף לדעה הזו", מוסיף בן גביר. בראיון שמגיע אחרי פסיקת בג"ץ הדרמטית מיום ראשון, שפסלה את התמודדות חברו למפלגה מיכאל בן ארי, חוזר בן גביר על רצונו להיות חבר בוועדה למינוי שופטים לאחר הבחירות.

"זה הובטח לי על ידי סמוטריץ' והרב פרץ, לא על ידי נתניהו, אני מקווה שנתניהו יבין שמינוי שלי בעולם המשפט יכול ליצור שינוי גדול".

"אעודד הגירה"

בן גביר נשאל מה יעשה אם יקבל את התפקיד והשיב: "אגדיל את מספר השופטים. יש עומס רב וצריך להגדיל את כמות השופטים בעליון מ־15 ל־30. אחר כך אני אמנה עשרה יורם שפטלים לבית המשפט העליון, עם אג'נדה יהודית, ציונית"

לבן גביר יש עוד תוכנית. "אני רוצה לעשות תוכנית לעידוד הגירה. צריך לעודד את כל מי שלא נאמן למדינת ישראל לעזוב. להפנות חלק מתקציב הביטחון לפרויקט הזה, להקים משרד לעידוד הגירה בשביל כל אלה שמנפנפים בדגלי אש"ף באום אל־פחם וזורקים אבנים, בשביל אלה שעומדים בסכנין וצועקים 'איטבח אל־יהוד', אלה שביפו צועקים לי 'כאן לא מדינת ישראל, כאן פלשתין'. זה הפתרון, אחרת עוד 20 שנה הבן שלי, הבנים של מנדלבליט, של ניצן ושל אסתר חיות לא יכירו שזאת הייתה מדינה יהודית".

"כל השופטים דומים"

לדבריו של בן גביר, "אחת הבעיות של בית המשפט העליון היא שיש יותר מדי דמיון ביניהם (השופטים). הם מצביעים לאותה מפלגה, השקפת עולמם אותו דבר, הם אוהבים אותה מוזיקה של הפילהרמונית, אפילו אוהדים אותה קבוצת כדורגל – הפועל תל אביב המזוהה עם השמאל. אפילו בעניין האוכל – הם מעדיפים סושי ואני מעדיף חומוס, קבב וקובה שאשתי מכינה לי.

"פוגעים במוסד"

"ועדיין יש לי הערכה אליהם כשופטים, אנשים ברמה אינטליגנטית גבוהה. אתה שומע את הנשיאה חיות בדיונים והיא אישה אינטליגנטית מאוד. דווקא בגלל זה היתה לי אכזבה כל כך גדולה, לא יכול להיות שהם לא מבינים שבזה שהם אומרים 'בן ארי פסול' ובל"ד וטיבי ועודה וכסיף לא – הם פוגעים בבניין שהם יושבים בו. פוגעים במוסד שנמצאים בו. נראה את זה בבחירות הקרובות"

השארת תגובה