עוד שבועיים בירח – 'בראשית' ביצעה תמרון נוסף

החללית הישראלית הראשונה 'בראשית', ביצעה היום תמרון נוסף בדרכה לירח. התימרון שהוגדר בהצלחה כלל הפעלת מנוע החללית לדקה תמימה במהלכה הרחיבה החללית את מעגליה

הדמיית 'בראשית' על הירח
הדמיית 'בראשית' על הירח
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

'בראשית' ביצעה תמרון רביעי – מוצלח, והגדילה את היקפי מעגליה בדרכה אל הירח.

בתעשייה האווירית ועמותת SpaceIL מסרו כי במהלך התמרון הופעל המנוע הראשי של 'בראשית' במשך כ- 60 שניות.זהו התמרון הרביעי של החללית. עוד מסרו: "בראשית נמצאת בדרכה למסלול אליפטי המתאים למפגש המתוכנן עם הירח, בו הנקודה הרחוקה מכדור הארץ הינה במרחק כ-405,000 ק"מ".

"מערכות החללית מתפקדות כמצופה והיא מתקשרת עם חדר הבקרה ביהוד" אמרו בתע"א בתגובה לתמרון. עוד נמסר כי: "צוותי הבקרה המנהלים את תכנון המסלול הצליחו למזער את הקשיים בעוקבי הכוכבים על ידי התאמת תצורת ההפעלה של העוקבים כך שבכל שלבי התמרון העוקבים יופנו לחלל ולא אל השמש או כדור הארץ".

בתעשייה האווירית הסבירו כי ככל שהמסע של 'בראשית' נמשך, כמות הדלק במכלי החללית יורדת ולכן הם הפעילו השבוע גלגל תנע המייצב את תנועת החללית ובכך מונע טלטולים של מכלי הדלק.

"ככל שהמסע בחלל נמשך כמות הדלק במיכלי החללית יורדת ולכן השבוע הפעלנו גלגל תנע שמייצב את תנועת החללית כדי ששיכשוך הדלק במיכלים לא יטלטל אותה. הצוות ההנדסי נערך לביצוע מספר תמרונים קטנים לטיוב מסלול החללית בדרך ללכידת הירח הצפויה ב 4 לאפריל"

השארת תגובה