מדריך לקניית מצלמה לרכב

היום, אפשר לקבל מצלמה לרכב באיכות HD במחיר סביר בהחלט: רזולוציה גבוהה יותר משמעה איכות גבוהה יותר וזו באה לידי ביטוי בחדות התמונה וביכולת של המצלמה לקבל תמונה ברורה גם בתנאי תאורה לא טובים

צילום: פוטוליה
צילום: פוטוליה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מצלמת רכב היא אביזר חיוני לכל כלי רכב, והיא מביאה עמה כמה תועלות מהותיות ביותר שמצדיקות בהחלט את ההשקעה בה. מצלמה לרכב יכולה למשל לתעד תאונות דרכים ברגע התרחשותן, וכך לשמש כהוכחה חותכת בבית המשפט במקרה הצורך לגבי האירועים שהתרחשו. היא יכולה לתעד גם אירועים אחרים שמתרחשים סביב הרכב כמו תאונות שקורות בהיעדרכם או מפגשים עם אנשי חוק, וכן להרתיע גנבים שאולי היו מנסים אחרת לפרוץ לרכבכם. מדובר, אפוא, בשילוב של תעודת ביטוח ואמצעי הרתעה חשוב מאין כמותו. אז אם החלטתם בחוכמה לרכוש מצלמה לרכב שלכם, קראו את המדריך הבא כדי להבין מהם הפרמטרים למצלמת רכב טובה ולבחור אחת שמתאימה לכם.

  1. מחיר

כמו בכל מוצר אלקטרוני שקיים כמעט, גם מצלמות הרכב מגיעות במגוון רחב של דגמים בעלי מאפיינים שונים שמשפיעים מצד אחד על הביצועים והיכולות של המצלמה ומצד שני על מחירה. המחירים נעים בין כמה עשרות שקלים למצלמות הפשוטות והבסיסיות ביותר ועד לאזור האלפים עבור הדגמים המתקדמים והמשוכללים ביותר. בסעיפים הבאים נסקור כמה מהמאפיינים המרכזיים שמשפיעים על יכולות המצלמה וגם על המחיר שלה.

  1. איכות הצילום: כאן אנחנו מדברים על הרזולוציה שבה לוכדת המצלמה את המצולם, כאשר רזולוציה גבוהה יותר משמעה איכות גבוהה יותר וזו באה לידי ביטוי בחדות התמונה וביכולת של המצלמה לקבל תמונה ברורה גם בתנאי תאורה לא טובים. היום, אפשר לקבל מצלמה לרכב באיכות HD במחיר סביר בהחלט, זוהי איכות טובה מאוד שתספק לכם בדרך כלל את התוצר שאתם צריכים למטרות שהזכרנו לעיל ואין צורך להתאמץ ולקנות משהו יקר יותר.
  2. נפח האחסון: מאחר וקבצי הוידאו שמצולמים על ידי מצלמות הרכב היום הם איכותיים למדי, הם גם תופסים שטח אחסון רב יחסית וזה משהו שצריך לקחת בחשבון. לרוב המצלמות שאפשר לרכוש היום יש אחסון בצורת כרטיס SD, כרטיס זיכרון נשלף שניתן להוציאו ולהחזירו למכשיר. לפני הקניה, בדקו מהו נפח האחסון המקסימלי שהמצלמה שלכם מאפשרת, שכן זה מוגבל בדרך כלל למספר מסוים של ג'יגה בייט. השאיפה היא כמובן לקבל נפח אחסון גדול ככל האפשר כדי שיהיה ניתן ללכוד שעות רבות של וידאו מבלי להצטרך למחוק או להעביר את הקבצים למכשיר אחר לעתים קרובות מדי.
  3. איכות החומרים מהם עשויה המצלמה: אחת הדרכים לחסוך בייצור מצלמת רכב היא שימוש בחומרים זולים לצורך בניית גוף המצלמה וחלקיה הפנימיים. כשמדובר במוצר אלקטרוני, לבחירת החומרים ישנה השפעה מרחיקת לכת על עמידות המוצר לאורך זמן ועל היכולת שלו לתפקד בתנאי קיצון, כמו השמש הישראלית הקופחת. כמו שאתם יכולים לנחש, המוצרים הזולים יותר, אלה שלעתים קרובות מגיעים אלינו מתוצרת סין הם אלה שנעשו בהם פשרות בתחום החומרים ויהיה קשה יותר לסמוך על עמידותם לאורך זמן.

עכשיו שאתם חמושים במידע המתאים, צאו לדרך ורכשו מצלמת רכב איכותית ומשתלמת שתגן עליכם ועל הרכב שלכם, לכל מקרה שלא יבוא. בהצלחה!

המאמר באדיבות אתר 2click חנות מקוונת להזמנת מצלמות דיגיטליות, ציוד צילום, התקנים חכמים וגאדג'טים

השארת תגובה