המצרים איימו על חמאס: "ישראל תפיל אתכם ולא נתערב"

הבוקר מתפרסמים פרטים חדשים על המגעים להשבת השקט בדרום לאחר הסלמה בסוף השבוע עם ירי טילי הפאג'ר לעבר תל אביב

מחבלי החמאס בעזה
מחבלי החמאס בעזה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

הבוקר מתפרסמים פרטים על הדרמה שהתחוללה במהלך העברת המסרים בין ישראל לחמאס לאחר ההסלמה בירי הטילים בלילה שבין חמישי לשישי מעזה לתל אביב.

על פי הדיווח, דקות אחרי שבאזור גוש דן פעלו האזעקות ונשמעו הדי פיצוצים, במשרדי חמאס במערב עזה ישבו בכירי המודיעין המצרי ורתחו מזעם.

בכיר, שהיה בין חברי המשלחת המצרית המבקרת בישראל ושהתה בעזה בדיוק בזמן האירועים, שחזר בשיחה עם "ישראל היום" את הפגישה:
"דעו לכם", הטיחו בראשי חמאס יחיא סינוואר ואיסמעיל הנייה, "שאם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה, לא נעשה דבר כדי לבלום את ישראל, גם אם היא תחליט למוטט את שלטון חמאס בעזה ותכבוש את הרצועה במקביל".

על פי הגורם, "האווירה בתחילת הפגישה היתה מאוד מחויכת ורגועה, שכן אך זמן קצר לפני המפגש, שבנו מישראל עם תשובות. הערכנו כי חמאס יקבל אותן ויאפשר להוציא לפועל רגיעה יציבה וארוכה יותר. דקות אח"כ נכנס לחדר אחד העוזרים של חברי המשלחת המצרית עם פנים מודאגות והגיש לראשי המשלחת את הטלפון הסלולרי שלו. החיוכים התחלפו מיד בפנים חמורות סבר, ובכירי המשלחת פנו אל סינוואר והטיחו בו בזעם: 'עד לאן אתם חושבים שתגיעו עם המשחק הכפול שלכם? אנחנו יושבים כאן כדי לסגור את פרטי הרגיעה מול ישראל ומאחורי גבנו אתה מאשר לאנשיך לשגר טילים אל עבר תל אביב?'" .

כשהטונים גבוהים וצורמים המשיכו חברי המשלחת, "אם ישראל תחליט לצאת למבצע צבאי נרחב בעזה, אנחנו הפעם לא נעשה דבר כדי לבלום את המתקפה הישראלית, גם אם יחליטו הישראלים למוטט את השליטה שלכם בעזה באמצעות סיכולים ממוקדים של כל אחד ואחד מכם. במקביל לכיבוש הרצועה מצרים ובעלות בריתה באזור לא ינקפו אצבע לעצירת התגובה הישראלית".

השארת תגובה