השופט על תיקי נתניהו: "השיקולים לא רק משפטיים – ליקוי מאורות"

השופט בדימוס ערן פינשטיין אומר: כי "מנדלבליט המציא דבר חדש שלא היה קיים מעולם – פרסום כתב חשדות לפני שימוע" – "אתה אומר לבן אדם 'האשמתי אותך' ורק אחר כך מתפנה להקשיב לו"

פטיש שופט
פטיש שופט

השופט בדימוס הרן פינשטיין סבור כי היועץ המשפטי לממשלה נהג שלא כשורה כשהחליט לפרסם את כתב החשדות של נתניהו לפני השימוע.

לדברי פינשטיין, מנדלבליט פעל בניגוד להלכה בעולם המשפט, שכן לפני חודש וחצי יצא פסק דין של העליון ולפיו, דרך המלך הוא קודם שימוע ואח"כ כתב אישום".

יש כאן ליקוי מאורות ברמה הכי גבוהה שיש, הרי למה הוא קבע את הדיון 40 יום לפני הבחירות וזה מה שנעשה לישראל ביתנו ירד מ-14 ל-8 מנדטים. למה קבעו את זה כל כך קרוב? ואין נימוק להחלטה". כך השופט בדימוס בראיון ל'קול חי'.

לדבריו, "ממתי אתה מגלה דבר, כשאין לך את הצד השנ"? "אתה מפרסם על אדם שהוא עבריין ופושע ואח"כ אתה אומר בא אני ישמע אותך אם אתה עבריין או לא ".

על עתירת רה"מ לבג"ץ בענין מימון הוצאות ההגנה המשפטית סבור פינשטיין, כי "אין בעייה שקרוב משפחה יממן לך את ההגנה המשפטית. יש כאן ועדה לא פיירית. אם זה משפחה שאין לה מעורבות פוליטית, למה לא? למה אין לו זכות להגן על עצמו. הרי זה בני משפחה מחו"ל גם שיקבל 100 מיליון דולר מה הבעייה?".

"זה לא עניין האנשים בוועדה כמה כסף יש לו. למה להיכנס לו לכיס. ושוחד על פי הדין אתה מקבל כסף תמורת שינוי החלטות בשביל המשחד. כאן הוא מקבל כסף ללא כל החלטה בקשר אליהם. אן כאן היגיון משפטי".

השארת תגובה