צה"ל תקף 100 יעדי טרור בעזה

הג'יאהד האיסלאמי ירה הערב שני טילי פג'ר לעבר תל אביב – אין נפגעים. ראש הממשלה המשמש כשר הבטחון קיים התייעצות ב'קריה' ושרי הקבינט עודכנו בהערכת מצב ובחינת דרכי תגובה

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

שני טילי פג'ר נורו הערב מכוון עזה לעבר תל אביב, לא היו נפגעים ולא ידוע על נזק.

בתחילה דווח כי טיל אחד יורט בידי מערכת 'כיפת ברזל', לאחר מכן דווח צה"ל כי מערכות ההגנה האווירות לא הופעלו ולא בוצע יירוט.

בעוד פיקוד העורף גורס כי אין שום שינוי בהערכות המצב, עיריית תל אביב הכריזה על פתיחת המקלטים הציבוריים, כך גם עיריית ראשון לציון.

במהלך האזעקות, נפצע בבני ברק ילד שעה שמיהר אל המקלט.

ראש הממשלה ושר הבטחון בנימין נתניהו קיים התייעצות וישיבת הערכת מצב בקריה בתל אביב, שרי הקבינט עודכנו בדברים.

גורם בכיר בארגון הטרור חמאס, אמר כי הרקטות שוגרו בזמן פגישה בין ראשי חמאס למשלחת המצרית בניסיון לסכם על רגיעה עם ישראל.

פלסטינים מדווחים כי צה"ל תוק מטרות בעזה.

הג'יאהד האיסלאמי כמו גם תנועת החמאס הודיעו כי ירי הטילים לא בוצע על ידם. טילי פג'ר הנחשבים לגדולים ביחס לטילי החמאס, נחשבים כארסנל התחמושת של תנועת הג'יאהד האיסלמי.

הגיזרה הפוליטית סוערת: בעוד מפלגת הרמטכ"לים 'כחול לבן' שומרים כמעט על דממת אלחוט. מפלגות הימין מאתגרות את ראש הממשלה כשהן מתחרות ביניהם על רעיון 'התגובה ההולמת' לדעתן.

בני גנץ יו"ר מפלגת 'כחול לבן' אמר: "למיטב הבנתי כרגע מתקיימת הערכת מצב שתוצאתה חייבת להיות תגובה משמעותית וחריפה – אחרת אי אפשר יהיה לחדש את ההרתעה"

שר האוצר וחבר הקבינט המדיני בטחוני משה כחלון אמר: "האירוע הערב חמור ותהיה תגובה ככל שיידרש. אין חסינות לאף אחד. כל הארגונים ברצועה הם ארגוני טרור וכך צריך להתייחס אליהם. אתמוך בהחזרת מדיניות הסיכולים הממוקדים כי בעיני אין חסינות לאיש בדרג המדיני בחמאס או בכל ארגון טרור אחר".

יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן, אמר: "רק השבוע אישרה הממשלה העברת עוד 20 מיליון דולר לחמאס. גם תשלום פרוטקשיין נוסף, לא מביא שקט. אלא להיפך, הוא גורר עוד פרובוקציות. אני קורא לממשלה לחזור לאלתר למדיניות הסיכולים הממוקדים ולהעניש את האחראים. חייבים לגבות תשלום אישי מראשי הטרור"

השליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון, ג'ייסון גרינבלט, אמר: "חמאס מדכא באלימות את בני עמו שמפגינים נגד שלטונו ועכשיו יורה רקטות אל ערים מרכזיות בישראל. זו שערוריה. זה מה שמונע מהעולם לעזור לאנשים בעזה. אנחנו תומכים בנחרצות בישראל ובצורך להגנה על אזרחיה".

יו"ר הבית היהודי הרב רפי פרץ אמר: "הרתעה לא קונים בכסף! בתשובה למזוודות הכסף הקאטרי קיבלנו הערב טילים על תל אביב. הם יורים ואנחנו משלמים.

הגיע הזמן להפסיק להכיל את חמאס ולפעול למיטוט שלטון החמאס".

יו״ר הימין החדש וחבר הקבינט המדיני ביטחוני, השר נפתלי בנט אמר: "לא משנה מי עומד מאחורי הירי הערב, חמאס נושא באחריות. בשנה האחרונה אני אומר בבירור: מי שמרחם על משגרי עפיפונים יקבל טילים. מי שמבליג על טילים על שדרות, יקבל טילים על תל אביב.

הגיע הזמן להכריע את חמאס אחת ולתמיד. לא עוד ירי על דיונות ללא פגיעה באויב, אלא מרדף בלתי מתפשר וחיסול שיטתי של ראשי החמאס. אני קורא לראש הממשלה להטיל על צה״ל להציג לקבינט תכנית להכרעת החמאס"

חבר הקבינט, השר אלי כהן (כולנו) אמר: "סיכולים ממוקדים. נקודה! ראש הנחש שנתן את ההוראה לירות את הרקטות הוא בן מות. ברגע שיצא מהמחילה צהל צריך להחזיר אותו אל מתחת לאדמה ולתמיד! זאת המדיניות שאתמוך בה בקבינט"

יו"ר מפלגת זהות, משה פייגלין אמר: "הרקטה היא לא האוייב. החמאס ומחבליו – וכל מי שמנסה לפגוע בישראל – הוא האוייב ואותם יש להכריע.

המציאות בדרום היא לא גזירת גורל. המציאות בדרום היא תולדה של מדיניות כושלת של חברי ממשלת ישראל. אנו מבינים שהפתרון המלא של זהות יהיה קשה לישום מתוך עמדה של שותפה קואליציונית – גם אם יהיה מדובר בממשלת הימין בראשות נתניהו. עם זאת, במידה ותאלץ מדינת ישראל להכניס את חיילנו לעזה – זהות תתן לכך יד בתנאי שהמטרה תהיה אחת וברורה – הכרעה מוחלטת של החמאס והשבת המצב בשטח למציאות ששררה בשטח לפני הסכמי אוסלו"

ח"כ אורן חזן, יו"ר מפלגת 'צומת', אמר: "מישהו יכול להגיד לי מה ההבדל בין טיל לעוטף עזה לטיל לתל אביב שפתאום יש כותרות ראשיות ושידורים חיים בכל הערוצים? אז זהו שאין הבדל!

אך לצערי, לא רק בשביל התקשורת אלא גם בשביל הממשלה האזרחים בדרום פשוט סוג ג' ודמם הפקר.

ועכשיו לממשלת ישראל – זה טיבו של פרוטקשן. מה שהתחיל ב "סכום קטן" של 15 מיליון דולר על בלוני תבערה בדרום ידרדר לבור ללא תחתית של מזומנים על פאג'רים למרכז.

לא ייתכן שמדינת ישראל תהיה בת ערובה בידי ארגון טרור והכל כתוצאה של מדיניות ביטחונית כושלת, רפיסות וכניעה לראשי החמאס והג'יהאד שבאה לידי ביטוי בקריאת ביטחון מחד ותשלום פרוטקשן מאידך".

שר הביטחון לשעבר ומועמד כחול-לבן לכנסת, משה יעלון, אמר: "הירי הלילה הוא אירוע חמור שמצטרף לשגרת טרור בלתי נסבלת המכוונת בעיקר לעבר ישובי עוטף עזה. ישראל צריכה ויכולה להשיב בכוח ובעוצמה את ההרתעה שנשחקה ולגבות מחיר על הפרת ריבונות מכל סוג.
אני סומך על צה״ל ומפקדיו שידעו לעשות זאת"

השארת תגובה