בת ים הצדיעה לחב"ד

מאות חסידים ומעריצים התכנסו לערב הצדעה למוסדות שהקים הרב זמרוני ציק זצ"ל

צילום: מנדי טוויטו
צילום: מנדי טוויטו
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות חסידי חב"ד ותושבי העיר בת ים, הגיעו במוצאי שבת פרשת שקלים לערב ההצדעה השנתי למוסדות חינוך חב"ד שבעיר. חלקם של הידידים הגיעו במיוחד על מנת לתמוך בפעילות המוסדות, למרות הנסיעה מרחוק בצאתה של השבת.

האירוע שנערך בפאר והדר, סביב שולחנות ערוכים, נפתח על ידי המנחה, שר השמחה, הרב עמי מימון, מעמודי התווך של קבילת חב"ד בעיר, שבכישרון רב הוסיף נופך מיוחד לערב ולמכירות המיוחדות שליוו אותו.

האירוע נפתח ע"י הרב חיים ציק והמנחה הזכיר את אביו הרב זמרוני ציק שבעצמו השתתף באירועים הקודמים תוך שלאורך כל שנות ההקמה ליווה צעד אחרי צעד את ההתפתחות בעצמו.

לאחר ריקודי שמחה, עולה המחנך המסור, הרב שלום דובער טאלער, לשאת דברים. הוא הפתיע את הקהל בשתפו שיפורים של משפחות אשר נהפכו לגמרי לחיי תורה ומצוות, כל זאת בזכות שליחת הבן ללימוד שנה אחת בגן חב"ד, שנה שנמשכה מאז הלאה והלאה.

וזה הזמן של המנחה להציג את המכירה הנדירה, של סידורים בודדים, העתקים שנדפסו בהוראת הרבי בשנת תשל"ד, מעבר לתעלת סואץ, בפאיד. המנחה ציטט משיחתו המיוחדת של הרבי בדבר מעלת סידורים אלו. כל רוכש, נוטל את הזכות לפרנס החודש במוסדות, לצד אחרים שנטלו פרנס היום, וחלקם שרכשו שטרות דולר לברכה או מכתב מיוחד, כשכל ההכנסות קודש להמשך ההתרחבות.

אתנחתא קלה, לרגל חודש אדר בהופעה מרשימה של אמן האשליות שימי אילוזיני שהפתיע את הקהל, והתוכנית ממשיכה בדברים שנושא הרב יצחק רחימי, שמציג את התכנית החדשה להקמת מטבח שיספק מזון טרי, ברמה גבוהה ומתוך הידורי כשרות, תוך עמידה בסטנדרטים גבוהים ובתקנים המחמירים. הוא קורא לציבור לקחת חלק בקמת המטבח שיבנה בקרוב ויקל מעל ההורים בהוצאות הארוחות החמות שמגיעות בעיקר לילדים ממשפחות ברוכות ילדים.

לסיום עולה הרב בנצי פרישמן מנהל מוסדות חב"ד בעיר ומודה לכל התורמים והמסייעים להצלחת הערב. את הערב ליווה הקלידן, דביר מנטין בכישרון רב, ומתוך שמחה וריקודי חודש אדר.

 

השארת תגובה