משטרת התנועה החליפה מפקדים

חילופי מפקדים במשטרת התנועה
חילופי מפקדים במשטרת התנועה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

הבוקר נכנס לתפקידו כראש אגף התנועה ניצב אברהם אדרי בטקס שנערך במטה אגף התנועה שבבית דגן. ניצב אדרי אשר שימש כמזכיר לשר לביטחון פנים במהלך שלוש השנים האחרונות, החליף את ניצב דורון ידיד אשר שימש כראש אגף התנועה במהלך השנתיים האחרונות וכיום משמש כמפקד מחוז ירושלים במשטרת ישראל.

הטקס התקיים במעמד השר לביטחון פנים, ח״כ גלעד ארדן, מ"מ המפקח הכללי, ניצב מוטי כהן, סגל הפיקוד של משטרת ישראל, שותפים לדרך, מתנדבים ובני משפחות המפקדים.

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר: ״אגף התנועה הוא הכוח החלוץ של המשטרה בהתמודדות העיקשת והבלתי מתפשרת בתאונות הדרכים. המשימה היא משימת קודש שבמרכזה הצלת חיים. שוטרי האגף הם חוד החנית המשטרתי בטיפול בעבירות תנועה מסכנות חיים ובמיגור העבריינות בכבישים. לפעילות של שוטרי התנועה בכלל ואגף התנועה בפרט, חשיבות מכרעת למדינה ולחברה כולה. הישגי אגף התנועה במאבק המתמשך בקטל בכבישים וחיזוק נורמות הציות לחוק, מקורם בראש ובראשונה בכח האדם האיכותי המורכב ממערך שוטרים איכותי ומקצועי הפועל מתוך תחושת שליחות ומציל חיים מדי יום״.

לראש אגף התנועה הנכנס, ניצב אבי אדרי אמר מ"מ מפכ"ל: מ״מ המפכ״ל הודה לר׳ את״ן היוצא ניצב דורון ידיד על שהוביל את האגף בשנים האחרונות והטביע בו חותם, ואיחל למחליפו ניצב אבי אדרי הצלחה בתפקידו החדש: ״האתגר הגדול ביותר שלך כראש אגף התנועה יהיה שילוב נכון בין המשכיות וניסיון מצטבר, לבין התחדשות לאור השינויים החלים סביבנו. בטוחני כי תצעיד את האגף במקצועיות ובמסירות להמשיך להיות מערך חדשני, טכנולוגי וחכם המתאים עצמו ליעדי הארגון״.

ניצב דורון ידיד, שסיים את תפקידו אמר: "לפני למעלה משנתיים נכנסתי לתפקיד ראש אגף התנועה, בטקס הכניסה לתפקידי אמרתי כי תאונות הדרכים אינם גזרה משמים, כשהיעד המשמעותי ביותר הינו אכיפה ממוקדת בעבירות מסכנות חיים ובריונות תוך שימוש באמצעי אכיפה יצירתיים. למעשה יצרנו הרתעה, לא היינו שגרתיים לאזרח ולאורך הזמן שינינו והשפענו. הבאנו לירידה מתמשכת מזה שנתיים במספר ההרוגים, בשנת 2017 ירידה של 13 הרוגים ובשנת 2018 ירידה של 48 הרוגים כשמרבית הירידה הינה בצירי המיקוד. אבי, בזכות ניסיונך במגוון תפקידים, היכולת האישית, המקצועית והפיקודית יובילו אותך להצלחה גדולה יותר, מאחל לך הצלחה רבה."

ראש אגף התנועה הנכנס, ניצב אברהם אדרי אמר: אני מקבל עלי את הפיקוד על אגף התנועה היום "בִּדְחִילוּ וּרְחִימוּ" מושג בארמית שפירושו ביראה ובאהבה גם יחד, ביראה מפני כובד השליחות שבפיקוד על אגף, שֶלִיבֳּת עיסוקו היא הצלת חיים.

באהבה אדירה למשטרה ולשוטרים הנפלאים שלנו, ואוסיף גם בִּנחישות לֶמָמֶש את הציפיה ממני וּבִתְּפִילה- שתצליח דרכנו המשותפת. האגף בהובלתי ימשיך את המדיניות הקיימת ואף יוסיף עליה בהתאם לצו השעה, בכדי להשפיע על תרבות מִשְתמשי הדרך, ביחד נפעל במִגְוָון של אמצעים ושיטות להגברת ההרתעה, בִּפְעִילוּת ממוקדת, נחושה וּמושכלת שתביא לשינוי נורמות הנהיגה, הפחתת תאונות הדרכים וְצמצום כמות הנפגעים וההרוגים.

ניצב אדרי הודה לראש האגף היוצא ,ניצב דורון ידיד ואמר:
אני מבקש להצדיע במעמד זה למפקד האגף היוצא, מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, שֶכִּשְמוֹ כֵּן הוּא לא רק ידיד וחבר קרוב, הוא גם איש משטרה מֶשִכְמוֹ וָמַעלה שֶהֵטִיל לזירה הָמֶדָממֶת של תאונות הדרכים בָּכְּבישים את כל הידע העצום שלו כשוטר והוביל כאן באגף שורה ארוכה של מהלכים שֶהגבִּירוּ וּמִיקְדוּ את האכיפה- והביאו להישגים מרשימים.

דורון, אתה מתמודד עם אתגרים קשים ומורכבים בירושלים בימים אלו, ואני מניח שאתגרי התנועה נשמעים לך פתאום רחוקים… אבל אני בטוח שֶנֶהֶנֶה עוד שנים מהתשתית שהנחת כאן ומתפיסת הפיקוד שלך.

🔹ניצב אברהם אדרי, שירת בתפקידו האחרון כמזכיר הביטחוני לשר לביטחון פנים. ניצב אדרי (51), מתגורר בישוב עדי, נשוי ואב לשניים, בוגר תואר ראשון במנהל עסקים ותואר שני בביטחון לאומי. בין תפקידיו האחרונים: מפקד תחנת זכרון יעקב, דובר מחוז צפון, מפקד תחנת עכו, מפקד קורס קצינים ומפקד תחנת חיפה.

🔹ניצב דורון ידיד, כיום משמש כמפקד מחוז ירושלים. ניצב ידיד (56), תושב ירושלים, אב לשלושה, בעל תואר ראשון במדעי החברה ותואר שני במנהל עסקים. בין תפקידיו האחרונים: ראש אגף התנועה, סגן מפקד מחוז צפון, מפקד מרחב דוד, מפקד מרחב מוריה וראש חטיבת ההדרכה של המשטרה.

השארת תגובה