מרצ חיפה נגד דוברי הרוסית

"חיון מעדיף את התרבות הערבית בחיפה, מבטל את התרבות של יוצאי חבר העמים ומקפח את הציבור הדובר רוסית!" טוענת טטיאנה דג'ון חברת סיעת ישראל ביתנו במועצת העיר חיפה וחברת ועדת תרבות

הראביי דובי חיון בדרך לחקירה
הראביי דובי חיון בדרך לחקירה
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בשבוע שעבר התכנסה לראשונה ועדת התרבות העירונית בראשותו של סגן ראש העיר הרב דובי חיון. בישיבה עלו התוכניות השנתיות של עיריית חיפה בתחום התרבות, ובעקבותיהן טוענת חברת הוועדה טטיאנה דג'ון, שמשמשת בה כנציגת ציבור, לאי שוויון בחלוקה בין המגזרים השונים בעיר.

דג'ון שנמצאת במקום הרביעי ברשימת חיפה ביתנו, מסרה "מתוכננים הרבה אירועים של זמר ערבי וזה בסדר, שתהיה תרבות ערבית, אנחנו עיר של דו קיום אבל אני רוצה שיקדמו גם את התרבות הרוסית".

לדבריה, דוב חיון סגן ראש העיר ומחזיק תיק תרבות אמר לה: 'עשינו סקר שהעלה שאין לזה ביקוש’. דג׳ון טענה שדבריו של חיון כי ״חבר׳ה דוברי רוסית רוצים לשמוע מוזיקה ישראלית״ אינם נכונים. לדבריה: ״יוצאי חבר העמים מחוברים לשורשים התרבותיים שלהם, וחוץ מזה מוזיקה זו אמנות זו שפה. אז הוא אמר לי 'ויתרנו על זה'. אבל אני אלחם על זה. אני רוצה שאמנים שלנו יקבלו במה. עצוב וכואב לראות את החבר'ה האלה שאין להם איפה להתאמן ולהופיע.״

חיון עצמו אמר שהוא הגיש בקשה "להעיף" (ציטוט מדבריו של חיון) את טטיאנה דג'ון מועדת תרבות על כי כינתה לדבריו את יוצאי עדות המזרח קופים. מדובר בפוסט ברשתות החברתיות בו כתבה דג'ון ביקורת על הצהרותיו של שר הפנים דרעי לערוך בדיקות די אן איי ליוצאי חבר העמים לבדיקת יהדותם ובו דיברה על מותר האדם מהקוף ועל העובדה כי חיטוט גנטי יכול להוביל גילויים שונים שעלולים להעיד במבוכה את מי שמבקש לחטט בגנטיקה של אחרים.

*דג'ון הגיבה: "מר חיון מתעלם מהענין האמיתי – וזו הגזענות הקשה נגד ישראלים דוברי רוסית מצד מי שבנה את עצמו על קיפוח המזרחים, הוא הראשון לפגוע ביוצאי חבר העמים?!

אם חיון לוקה בהבנת הנקרא זו בעיה אחרת אבל הוא עיוות את דבריי באופן פוגעני ומגמתי כלפיי כי הוא כנראה משתף פעולה עם שלילת הזכות למרחב תרבותי לדוברי רוסית, שחסרה מאוד בעיר שחלק גדול מאוכלוסייתה יוצאי חבר העמים.
כנראה הוא מצטרף לעמדה של דרעי ששולל את זכותנו להיות ישראלים ויהודים בארצנו ובעירנו."

תגובה אחת
  1. ערבים בעד ערבים וביחד נגד יהודים

השארת תגובה