יהדות התורה: "הציבור החרדי חכם"

אחרי הסקר הדרמטי שפורסם בעיתוני רשת 'קו עיתונות' לפיו 51.3% מהציבור החרדי יצביעו ליהדות התורה ורק 23% לש"ס -במפלגת יהדות התורה מגיבים להישג הגדול

פתיחת מטה יהדות התורה
פתיחת מטה יהדות התורה
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

אחרי הסקר המקיףי שנערך על ידי 'קו עיתונות'י אצל מדגם מייצג רחב במיוחד של 1,364 חרדים מכל החוגים והקבוצות, בפילוח מקצועי, ופורסם הבוקר (ד) בעיתוני רשת 'קו עיתונות דתית', מגיבים במפלגת יהדות התורה.

בסקר, נשאלו למי יצביעו אילו הבחירות יתקיימו היום, למי יצביעו אם ייאלצו לוותר על הבחירה הראשונה (פתק שני), מה הנושא המשמעותי ביותר מבחינתם בדרך לקלפי והאם הקמפיינים של המפלגות החרדיות עוסקים בנושאים שחשובים להם.

לשאלה הראשונה, אילו הבחירות היו מתקיימות היום – למי הייתם מצביעים? השיבו רוב מוחץ של 51.3% כי יצביעו לרשימת יהדות התורה, במקום השני נמצאת ש"ס עם 23% מקולות המצביעים.

לשאלה השנייה, לו הייתם צריכים לבחור מפלגה אחרת – איזו מפלגה הייתם בוחרים כעדיפות שנייה? השיבו 44% יהדות התורה, למעשה, כמעט כל מי שלא מצביע עבור המפלגה בבחירה ראשונה, היה מצביע לה כבחירה משנית. 28.6% בחרו כאופציה שניה את ש"ס, 8.3% העדיפו את הליכוד, 3.9% היו מצביעים יחד, 3.6% יבחרו את איחוד מפלגות הימין, 2.5% זהות ו-2.5% הימין החדש. 6.3% יצביעו למפלגה אחרת.

לשאלת 'קו עיתונות' מה המניע החשוב יותר עבורכם להצבעה למפלגה? ענו רוב מוחץ של 75% כי 'הוראת גדולי ישראל' היא המניע המשמעותי והחשוב ביותר עבורם. 4.9% בחרו דווקא את תחום ה'טיפול בפניות הציבור', 4.9% השיבו כי 'ארץ ישראל השלמה' היא המניע המשמעותי עבורם, רק אצל 4.7% נושא 'המשך ממשלת נתניהו' מהווה גורם מכריע בהצבעה, 4.5% בחרו ב'שמירה על השבת בישראל' כנושא המשמעותי ביותר עבורם, 3.1% בחרו ב'שמירה על החינוך החרדי', 1.6% העדיפו את מציאת 'פתרונות תעסוקה לציבור החרדי' ורק 1.3% הצביעו על 'פתרון לחוק הגיוס'.

ולשאלה האחרונה, האם הקמפיין של המפלגות החרדיות עד כה עוסק בנושאים שחשובים לך? השיבו 27.8% כי קמפיין ש"ס לא עוסק בנושאים הללו ואילו קמפיין יהדות התורה כן. 27.3% השיבו כי שני הקמפיינים לא עוסקים בכך, לעומת 26.3% שסבורים ששני הקמפיינים כן עוסקים בכך, ואילו 16.3% טענו כי קמפיין ש"ס עוסק בנושאים החשובים להם בעוד קמפיין יהדות התורה – לא עוסק בהם.

בשיחה עם 'קו עיתונות' מגיב מועמד רשימת יהדות התורה לכנסת, המוצב במקום ה-8, יצחק פינדרוס, לסקר הדרמטי ועל ההישג של יהדות התורה.

"בסופו של דבר הציבור החרדי חכם ושמח שיש לו הנהגה תורנית שמנהיגה את דרכנו והיום בפרט שרואים את הבוקה והמבלוקה מחוץ למפלגות החרדיות מפלגות אווירה וליצנות ללא חוט שדרה, נשאר הסיעות החרדיות בכלל ויהדות בפרט אי יציב של שפיות דעת תורה, וותק, נסיון, בלי הפתעות וכותרות נבובות גם בנושא הדאגה לרווחת האזרח".

השארת תגובה