מטבעות זהב, אסימוני מכבסה מהשואה וציורי רבנים

image
image
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

לקראת המכירה הפומבית המיוחדת של של בית המכירות הפומביות. CollecTodo – קולקטודו שתתקיים ב״ה ביום ב' 18/3/2019 בשעה 17:30 מוצג בימים אלו קטלוג המכירה של האוסף שכולל מטבעות זהב נדירים. מטבעות זהב מהעולם, ומטבעות זהב ממדינות אקזוטיות ומישראל.

במכירה זאת מספר 23, ניתן לרכוש את מטבעות הזהב ולשלם את תמורתם גם באמצעות החלפה של זהב ישן מכל סוג (תכשיטים ישנים ו/או כלי כסף).

מוצעת גם סיכה נדירה שנושאת סמל שעוצב על ידי זאב רבן לכבוד המכביה הראשונה.

בפועל, למרות שהעיצוב המיוחד תוכנן למכביה הראשונה, ידוע על סיכות כאלו שנמכרו ברצף הזמן שבין המכביה הראשונה לשניה.

בנוסף, לכבוד המכביה השניה, השתמשו בעיצוב זה של רבן והתקינו באופן רשמי את הסמל על גבי מסגרת שלורד מלצ׳ט העניק לעסקנים שארגנו את המכביה השנייה.

הסמל עצמו שמופיע בסיכה שלפנינו , מציג במרכזו מזבח ועליו חרוט סמל המכביה,

משני צדדיו, שתי דמויות אוחזות במנורה. מימין – דמותו של מתיתיהו שהיה המכבי הראשון.

משמאל- דמותו של ספורטאי אתלט מודרני האוחז בידו דגל של "מכבי ". בחלק התחתון מופיע הכיתוב: ״ג׳ תת צ״ב עד ה׳ תרצ״ב מתייחס למניין השנים שחלפו בין 132 ל 1932, 1800 שנים שחלפו מאז בר כוכבא ועד ימינו.

ויש גם מדליה ממוספרת בעיצוב יעקב אגם שיצאה לציון שלושים שנה למדינת ישראל תש"ח – תשל"ח.

אגם נותן משמעות חדשה למגן הדוד והופך אותו לכוכב האהבה – סמל ליהדות, אהבה במקום מלחמה, מיזוג של שני משולשים המסמלים את איחוד הגברי והנקבי, סמל החיים, שמבטא את כמיהתה של האומה שמבוססת על ערכים אנושיים מסורתיים.

המדליון מציג את "כוכב האהבה" מסר של חרות והידברות. תבליט של המנורה עם שבעת הקנים.

החזון של האמן הפך חלק מהמציאות. שכן בתום שיחות השלום בקמפ-דייוויד הציג ראש ממשלת ישראל מנחם בגין את המדליון לנשיא סאדאת כמתנה רשמית (25 בספטמבר 1978).

"חלום השלום". שינוי הזווית שממנה היא נראית מאפשר לשני הצדדים להתמזג להרכב אחד, ובכך הופך להיות המדליון הקינטי הראשון, שנבנה בהתאם לשיטה הידועה של האמן.

מגן דוד, סמל העם היהודי הנרדף בתפוצות, מסמל את רעיון ההגנה של דוד המלך שבמהלך מלחמות רבות הגן על עם ישראל מפני אויביו כוונתו של האמן ביצירת המדליון היא לתת משמעות מנוגדת לחלוטין לסמל הלאומי ולהדגיש את הרצון לעידן חדש של שלום ושגשוג.

ישנו גם אסימון שמיוחס למכבסה יהודית, שימש כקמע, ככל הנראה מתקופת השואה.

צד א' – כיתוב בחריטת אותיות שבלונית. (JUDEN WASCHEREI) ראשי תיבות Z.U, בלוק 1. צד ב' – כיתוב בחריטת אותיות בכתב יד ספונטני. "שמע ה' ותצילנו מכל כף צרה ואויב".

מוצעים גם ציורי ״דמות רב״. מדובר על ציורים בטכניקה של שמן על בד.

השארת תגובה