'הדסה' מצדיעה לנשות עזר מציון

פרופ' יורם וייס מנהל הדסה עין כרם: הסיוע של המתנדבות תורם להצלחת הטיפול הרפואי

הדסה מצדיעה לנשות עזר מציון
הדסה מצדיעה לנשות עזר מציון
עכשיו באשדוד: דירה החל מ-1.100.000 ש"ח

במרכז הרפואי 'הדסה' מכירים בתרומה החשובה של ההתנדבות להצלחתו של הטיפול הרפואי. בשבוע הזה בחרו ב'הדסה' להוקיר את פעילותן החשובה של המתנדבות נשות 'עזר מציון', בבוקר שכולו הצדעה למתנדבות המסורות של הארגון, המסייעות לחולים ולבני המשפחה וכמובן לצוות הרפואי לאורך כל שעות היום והלילה באופן יוצא דופן.

במפגש בו נוכחו חברי הנהלת 'הדסה' הודו הנוכחים ליו"ר ארגון 'עזר מציון' הרב חנניה צ'ולק, על המסירות האין סופית של נשות עזר מציון למען החולים ומשפחותיהם, שהם פרי יוזמת ההתנדבות והחזון של 'עזר מציון'.

פרופ' יורם וייס מנהל המרכז הרפואי 'הדסה' עין כרם, ציין את התרומה החשובה שיש לעבודת המתנדבות בסיוע בהצלחת הטיפול הרפואי: "אנו נתקלים פעמים רבות במתנדבות שמצליחות לשפר את מצב הרוח של החולים, את מצבם המנטלי ואת התחושה הכללית שהיא ממילא לא בשיאה בעת ימי האשפוז. לשיפור במצב הרוח יש תרומה לא מבוטלת לשיפור גם במצב הרפואי הגופני של החולה".

את המפגש הייחודי יזמה ראש יחידת המתנדבים ב'הדסה' הגב' תליה הירשמן יחד עם הצוות שלה, אשר עוסק בפעילות התנדבות נרחבת בהדסה לטובת המטופלים. באירוע שארגנו, המתנדבות של "עזר מציון" זכו גם להעשרה מקצועית בהרצאות מפי בכירי הרופאים ב'הדסה' בנושאים הקשורים לעשייה היום יומית שלהם בבית החולים, כמו שותפות במניעת זיהומים ושמירה על היגיינה שהיא מצילת חיים ממש . הד"ר רלי אלון סמנכ"ל הסיעוד ב'הדסה' דיברה על הדרך המשותפת של 'הדסה' עם המתנדבות למען החולים ובני המשפחות, דרך שמביאה למצוינות רפואית בשירות הרפואי המיטבי שניתן לחולים.

המתנדבות שיבחו את הרב צ'ולק על הארגון ההתנדבות הענק שהקים, שהוא בית לאלפי מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ, שתורמות למען רווחת החולים. הרב צ'ולק סיפר בדבריו על הפרויקט העצום של 'עזר מציון' בתחום תרומת מח עצם, שבזכות התרומה רק בשנה האחרונה ניצלו חייהם של חולים רבים. "רוח ההתנדבות של הארגון מדבקת", אמר הרב צ'ולק, והזמין את המתנדבות להדביק ברוח העשייה מתנדבות נוספות כדי להגדיל את מעגל הנתינה והעשייה החברתית.

הרב משה קליין, רב המרכז הרפואי הדסה, חלק שבחים לרב חנניה צ'ולק יו"ר ארגון 'עזר מציון' ולמתנדבות הארגון שעשות ופועלות למען החולים במסירות נפש ממש: "רוח ההתנדבות שמעפעפת ברב צ'ולק הפכה לרוח החיה של המתנדבים והמתנדבות. אנחנו רואים פה בבית החולים בחוש, איך ברגע של חיוך קטן או עוגייה שמגישים לחולה, מיד פניו מאירות. הזכות הזו של הרב צ'ולק ושל המתנדבות והמתנדבים של 'עזר מציון' היא עצומה. אנחנו ב'הדסה' מצדיעים לכם ומוקירים את העבודה המסורה שלכם", סיים הרב קליין את דבריו.

השארת תגובה