מקלב דורש: משרות נוספות לחרדים

בפגישה עם הנהלת נציבות שירות המדינה, סקרו בכירי הנציבות בפני יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה את הנעשה ליישום חוק אפליה מתקנת • מקלב הדגיש כי יש לא מעט משרות בהן הדרישה לתארים אקדמיים מיותרת

מקלב צילום דוברות הכנסת
מקלב צילום דוברות הכנסת
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

יו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה ח"כ אורי מקלב נועד עם הנהלת נציבות שירות המדינה לצורך הטמעה ופתיחת אפשרויות נוספות עבור הציבור החרדי בשירות המדינה, כחלק מיישום חוק ייצוג הולם – אפליה מתקנת, אותו יזם ח"כ משה גפני ואשר עבר בראשית הקדנציה הנוכחית.

עם תחילת הפגישה אשר נערכה בלשכת ח"כ מקלב בכנסת, סקרו ד"ר איריס נחמיה מנהלת אגף המחקר והידע בנציבות אשר ליוותה את תהליך השילוב הציבור החרדי בשירות המדינה וחקיקת חוק העדפה מתקנת לציבור החרדי והגב' מור ברזני מנהלת תחום בכיר גיוון תעסוקתי המרכזת את שילוב האוכלוסיות בנציבות את התהליכים של נציבות המדינה ליישום החוק אשר נעשים בימים אילו ממש.

בדבריהם הסבירו כי נעשתה בזמן האחרון עבודת מטה מעמיקה, זאת לאחר הדיונים הרבים שהתקיימו בקדנציה האחרונה וחקיקה חוק ייצוג הולם אפליה מתקנת בסוף התהליך לצד העברת החלטת הממשלה בנושא, כמו כן עדכנו כי הם נמצאים בימים אלו בעיצומו של תהליך דגימת העובדים במשרדי הממשלה השונים, על מנת לדעת כמה עובדים בני האוכלוסייה החרדית נמצאים כבר כיום בשירות המדינה במטרה להגיע לשבעה אחוזים – כפי הקיים בהחלטת הממשלה.

מקלב העלה במפגש את הצורך ליישום החוק תוך ייעוד משרות גם בדרגים הבכירים במשרדי הממשלה, והמתכנסים עמדו על הדרך להביא לידי כך שכלל משרדי הממשלה יגיעו ליעד המופיע בהחלטת הממשלה לפיה שבעה אחוזים מהעובדים בשירות המדינה יהיו בני האוכלוסייה החרדית כבר בקרוב. במפגש עלו מספר חסמים שהיו באחרונה במהלך יישום החוק, וסוכם כי בקרוב יגישו דו"ח מפורט על יישום החוק בשירות המדינה.

יצוין כי סיפוק רב היה בפגישה כאשר הנוכחים הציגו שורה של מכרזים שכבר עברו בשירות המדינה גם לבעלי תעודות ראיית חשבון ללא הצורך בלימודים באקדמיה, כך שתעודת ראיית חשבון מקבילה לתארים אקדמאים. נושא נוסף שעלה בפגישה וייבדק בקרוב הוא בקשה שהעלה מקלב לקדם מכרזים בתפקידים פקידותיים גם ללא לימודים באקדמיה.

מקלב הסביר כי בתוך משרדי הממשלה יש לא מעט משרות שאינן מצריכות לימודים וניתן לשלב שם כמות משמעותית של עובדות בנות המגזר החרדי, בנוסף למקצועות המחשב יש משרות לא בכירות שאין בהן צורך בשנות ניסיון רבות, והקלה בדרישות הסף הללו תפתח משרות רבות לנשים שסיימו לא מכבר לימודי תעודה בתחום מחשבים.

כמו כן יש לא מעט משרות בהן הדרישה לתארים אקדמאים מיותרת ודרישה זו לא מאפשרת לנשים מוכשרות ואפילו בעלות ניסיון להתקבל. מקלב סיכם כי אומנם היו קשיים לא מעטים אך השיפורים והדברים שנעשו – מזרזים את ההליכים בנושא.

השארת תגובה