גן של 'רשת הגנים' הוכתר לגן המצטיין בתשע"ט

במעמד מכובד ומרגש הוענקו 'תעודת הוקרה' מטעם 'רשת הגנים' לצוות הגן הזוכה • מנכ"ל רשת הגנים הרב ישראל גולומב: "הוכחנו כי ניתן להיות הטובים והחדשניים ביותר, מבלי לחרוג כמלוא נימה מהכוונתם של גדולי ישראל"

גן מצטיין 2
גן מצטיין 2
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

במסגרת 'פרס חינוך ותעודת הערכה של משרד החינוך למוסד החינוכי לשנת הלימודים התשע"ט', הודיע משרד החינוך, כי גן הילדים של 'רשת הגנים'  בעיר רחובות הוא הגן החרדי הטוב ביותר.

ועדת הפרס היוקרתי בדקה מאות גני ילדים ברחבי הארץ, ולאחר מכן החליטו במשרד החינוך להכתיר את אחד מגני 'רשת הגנים של אגודת ישראל', הלא הוא 'גן נעמי יהושע', ברחוב נורדאו 20 ברחובות, כגן הילדים החרדי הטוב ביותר בארץ.

את המעמד פתח והנחה מנכ"ל רשת הגנים, הרב ישראל גולומב שאמר, "לי אישית, לא היה ספק כי הגנים שלנו הם הטובים ביותר בארץ, אך הזכייה הזו הוכיחה קבל עם ועדה, את הידוע לנו מאז ומתמיד, כי ניתן להיות הטובים והחדשניים ביותר, מבלי לחרוג כמלוא נימה מהוראותיהם והכוונתם של מרנן ורבנן גדולי ישראל שליט"א על כל צעד ושעל".

בדבריו הודה הרב גולומב לקב"ה על הסייעתא דשמיא העצומה המלווה את הרשת בכל צעד, לצוות הגן המסור והנפלא ש'הביאו כבוד למוסד הגננות בכלל ולרשת הגנים בפרט', לעיריית רחובות והעומד בראשה, ראש העיר מר רחמים מלול, אשר חרט על דגלו 'מצוינות בחינוך', יחד עם הגב' אסתר גלר והמדריכה הגב' יעל חריר, יד ביד עם מפקחת ה'רשת' הגב' זהבה מונדרי, הובילו בהצלחה לתוצאה ברוכה זו.

"ברצוני להודות לך על היענותך בנפש חפצה לצרכי 'רשת הגנים' בעיר", פנה הרב גולומב לראש העיר ואמר, יש לך צוות מבורך המסייע לנו בכל פנייה, ובמיוחד למי שמלווה אותנו בעירייה נציג 'דגל התורה' הרב שלמה מונטג, שביחד אנחנו נצעד לגנים חדשים ומשגשגים בעיר".

ראשון הנואמים היה יו"ר בד"ץ מהדרין הגאון רבי אברהם רובין, שהעלה על נס את פעילותו הברוכה של ראש העיר, "למעלה מארבעים שנה אני נמצא כאן בעיר, ואם לפני שנים המוסדות החרדים זכו לתקצוב מופחת מהמוסדות הכלליים, הרי שבשנים האחרונות, המצב השתנה לטובה, המוסדות נמצאים בשגשוג מבורך.

לאחר מכן נשא דברים נרגשים הגאון רבי אברהם יצחק הכהן רובין רב הקהילה החרדית ברחובות, שבירך את הנהלת 'רשת הגנים' ואת התלמידים והמשתתפים במעמד בברכת כהן באהבה, כשהוא מתבל ומבאר את מילות הברכה הכתובה בתורה: "יברכך ה' וישמרך – המילה ברכה היא תוספת וריבוי, דבר שקיים אפשר לברכו, וב"ה אנו נמצאים במצב שיש כבר יסודות טובים שבעז"ה יתרבו. יאר ה' פניו אליך – הארת פנים רומזת להבנה בלימוד, ה' יעזור שהתלמידים יצליחו בלימודם".

ראש עיריית רחובות רחמים מלול נשא דברים ואמר, "מתפקידי לדאוג לכל ילדי ישראל ובוודאי לילדי רשת הגנים בעירנו שמעולם מצבם לא היה טוב יותר, לא רק מהפן החינוכי אלא גם מבחינת התנאים הגשמיים והסיוע מהעירייה, ב"ה עכשיו זה קיבל גושפנקא רשמית ממשרד החינוך".

"זכייה זו היא תעודת כבוד לא רק ל'רשת הגנים' אלא לעיר רחובות כולה", הוסיף ראש העיר ואמר, זה אומר שיש הכרה בהישגים שלכם גם במקומות אחרים. אני מאחל לכם שתמשיכו לפאר את מוסדות החינוך החרדי ובעז"ה נמשיך לעמוד לרשותכם".

מנהל אגף חינוך חרדי בעיריית רחובות, מיכאל כהן, סיפר לנוכחים, "אחד הדברים שהפליאו אותנו בביקורנו בגן הוא שבדרך כלל, הילדים והגננות שרויים במתח ניכר בשל הביקור והתחרות. אבל כאן, ב'גן נעמי', הילדים המשיכו בפעילות שלהם בטבעיות, בבריאות נפש שכזו, לא התייחסו כלל למבוגרים המתהלכים ביניהם ובוחנים אותם. עבורנו, זו הייתה העדות הטובה ביותר להתנהלותו המוצלחת של הגן".

בשיאו של הערב הוענקו 'תעודת הוקרה' לצוות הגן הזוכה – הגב' נעמי יהושוע והסייעת גב' מוריה איטח.

עוד השתתפו: חברי המועצה פנחס הומינר ושי קזיוף, הרב צבי בוימל, המשנה למנכ"ל רשת הגנים הרב דוד רוזנברג, הרב צבי שוורץ ומנהל בית הספר של החינוך העצמאי בעיר הרב פנט.

השארת תגובה