מאות גבאים התכנסו ליום עיון בשרון

מאות גבאי בתי כנסת מאיזור השרון התכנסו ליום עיון בכפר סבא • השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין וח"כ יעקב מרגי: "הקב"ה גמל לנו טובה, זכינו בתפקידנו בגלל שניקנו את בית הכנסת"

כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

מאות גבאי בתי כנסת מאיזור השרון התכנסו ליום עיון באולמי השרון בכפר סבא שנערך ע"י 'התאחדות בתי הכנסת' ו'מקדש מעט' מיוזמתו של אלי בן הרוש בשיתוף ובחסות המועצה הדתית בעיר בראשות הרב ששון טרבלסי ועירית כפר סבא.

מטרת הכינוס לתת בידי הגבאים כלים וידע מקצועי בכדי לנהל את בית הכנסת בצורה מיטבית ולהעמיד את הגבאי במרכז ולתת לו את הכבוד הראוי לו כמי שמוסר עצמו למען הציבור ובית הכנסת.

בכניסה לאולם עמדו דוכנים המציעים ריהוט ומאור ועוד חפצי קודש לפאר ולרומם את בית ה' .

בכנס השתתפו אנשי מקצוע שנתנו הרצאות בנושאי ביטוח לבית כנסת, מכת עלוני השבת ובעיות הגניזה בעקבותיהם, פינוי בינוי ותמ"א 38 לבתי כנסת, הנגשה לנכים ועוד.

כן השתתפו שר הדתות הרב יצחק וקנין, חה"כ יעקב מרגי, ראשי הערים של כפר סבא ורעננה רפי סער וחיים ברוידא, וכן ראשי מועצות דתיות ואישי ציבור נוספים.

השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין אמר בדבריו כי תפקיד הגבאי הוא כפוי טובה ולא פשוט, אבל הקב"ה משלם שכרו של כל אחד ואחד. "ואני אומר זאת מניסיון: כשאבא שלי ע"ה היה גבאי, אני הייתי שוטף את בית הכנסת קבוע כל יום שישי במשך שנים. וכשהיה מגיע גבאי צדקה לאסוף כסף לישיבות אני הייתי מסתובב איתו ועוזר לו". השר וקנין הוסיף וסיפר כי מאז שהיה ראש מועצה דתית במועצה איזורית באיזור מגוריו ועד היום במשך שלושים שנה הוא מביא בכל שבת את צורכי סעודה שלישית: "אני שר, אבל לא הסתובב לי הראש לרגע, אני יודע בדיוק מה התפקיד והשליחות שלי, והקב"ה משלם את שכרם של אלה שעמלים עם הציבור לשם שמים".

גם חה"כ יעקב מרגי אמר בדבריו כי התפקידים שזכה להם הם בזכות שניקה את בית הכנסת: "כשקיבלתי את התפקיד הראשון בתור יו"ר מועצה דתית בבאר שבע, כולם שאלו אותי מה קרה? בכלל לא חשבתי על התפקיד, עבדתי בכלל בכור בדימונה, עניתי להם כנראה בגלל שטאטתי את בית הכנסת, כשאבא שלי היה גבאי אני עזרתי לו, אמרו לי מה הקשר. אמרתי להם: כן, הקב"ה לא נשאר חייב והוא מחזיר טובה".

השארת תגובה