"מערכה כבדה": נתניהו עתר נגד 'ועדת ההיתרים'

פרקליטי רה"מ דורשים מבג"צ להוציא צו על תנאי נגד 'ועדת ההיתרים' ולאפשר לו לקבל תרומות מקרובי משפחתו לצורך מימון הגנת הצוות המשפטי

בית משפט העליון
בית משפט העליון
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

פרקליטיו של ראש הממשלה נתניהו עתרו היום לבג"ץ בדרישה לאפשר לו לקבל תרומות משני קרובי משפחה למימון ההגנה המשפטית שלו בשלושת התיקים המתנהלים נגדו.

בעתירה שהוגשה על ידי עו"ד נבות תל צור, טל שפירא ועמית חדד, מתבקש בית המשפט להוציא צו על תנאי נגד החלטת ועדת החריגים שמכונה בעתירה "החלטה שגויה מיסודה, בלתי מידתית ובלתי סבירה בעליל".

בעתירה נכתב בין היתר, כי "מול מערכה כבדה וחסרת תקדים זו, המשאבים העצומים שהשקיעה המדינה כדי לחקור ולגבש את החשדות של העותר, אדם בודד ויחיד, בשר ודם, הנדרש לגייס משאבים אדירים, לצד תעצומות נפש כדי לממש את חזקת החפות העומדת לו ולהאבק על חפותו ובתוך כך, לגישת המשיבה, גם לרדת מנכסיו".

בעתירה תוקפים הפרקליטים את נימוקי ההחלטה של ועדת ההיתירים המתבססת על יכולתו הכלכלית ונכסיו של נתניהו. "מתוך נהייה אחר רחשי ציבור פופוליסטיים סמכה את ידה המשיבה על הצהרות הון קודמות של העותר, ללא הסכמתו, ללא ידיעתו ומבלי לברר כלל אם הן מעודכנות, ואף עיטרה את החלטתה בביטויים עסיסים, שאין זאת אלא להעצים את הפגיעה בעותר".

עוד נכתב, כי "החלטת המשיבה יוצרת מצב בלתי מתקבל על הדעת הן נוכח היותה חורגת באורח קיצוני ממתחם הסבירות, הן בהיותה נעדרת סמכון והן, נוכח פגיעתה בערכי היסוד שנקבעו בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו… כשם שאין מקום למשוא פנים ולהצדקתו שלא דם רק בשל דלותו, כך אין מקום למשוא פנים ולחיובו של אדם בדין, רק בשל היותו בעל אמצעים… קיומה של חזקת החפות והזכות להתגונן מפני חשדות המיוחסים לאדם לשם הבטחת הליך ראוי, הינם בראש ובראשונה אינטרס ציבורי, המיועד להבטיח ואף להגביר את אמון הציבור בתקינות הליכי המשפט".

השארת תגובה