בלשכת אבו מאזן מעדיפים את גנץ: "חסר ניסיון"

בכירים במוקטעה: "אנחנו רוצים לנצל את העבודה שגנץ הנו טירון פוליטי" – בכירים במצרים ובירדן: "נתניהו עדיף בגלל התיאום הביטחוני והמאבק באיראן ובדאע"ש"

ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)
ארכיון: ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא הרשות הפלסטינית אבו מאזן צילום משה מילנר לעמ (2)
כל מה שאתה זקוק לו באינטרנט

בכירים במוקטעה מצוטטים הבוקר כמי שמביעים העדפה להיבחרו של בני גנץ לראשות הממשלה, שכן לדברם, לעובדה שהוא חסר ניסיון בתחום המדיני נזקפת לטובת הפלסטינים.

בשיחה עם 'ישראל היום' אומרים בכירים בלשכתו של אבו מאזן, "אנחנו רוצים לנצל את העבודה שהוא טירון פוליטי". מנגד, בכירים במצרים ובירדן מעדיפים כי ראש הממשלה נתניהו ימשיך בתפקידו גם לאחר הבחירות שכן לדבריהם, "נתניהו עדיף בגלל התיאום הביטחוני והמאבק באיראן ובדאע"ש".

על פי הדיווח, העמדה הרשמית של ההנהגה הפלשתינית בעניין הבחירות לכנסת ה-21 בישראל היא שברמאללה אין העדפה ברורה לגוש הימין או לגוש השמאל. אלא שבשיחות סגורות הם מביעים העדפה כלפי גנץ וכחול לבן, על קדנציה נוספת של נתניהו.

הלך הרוח הכללי ברשות הפלשתינית הוא שהליכוד וכחול לבן הן היינו הן, כאשר העיניים נשואות בימים אלו בעיקר למצבן בסקרים של הרשימות הערביות.

בכיר נוסף בהנהגה הפלשתינית אישר גם הוא כי "בהערכת המצב שנערכה לאחרונה בלשכת אבו מאזן ברמאללה, בהשתתפות הראיס ובכירים נוספים בנהגת הרש"פ, המסקנה ברורה הייתה כי ברמאללה מעדיפים לראות את גנץ ולפיד עומדים בראש המפלגת השלטון הבאה בישראל, למרות שלא מדובר בראשי מרצ ושלום עכשיו".

בנוסף לכך, על אף שקהיר ועמאן לא נוקטים עמדה רשמית בבחירות בישראל, הרי שבכירים במשרדי החוץ במצרים ובירדן הבהירו כי לנוכח שיתוף הפעולה הביטחוני ההדוק עם ישראל, והתיאום שהתפתח בין המדינות בעשור האחרון אל מול האיום האיראני ושינויים אזורים כמו דאע"ש ומלחמת האזרחים בסוריה – חל שיפור חסר תקדים ביחסי שלוש המדינות. זאת, לא רק במישור הביטחוני, אלא גם במישור האזרחי והבילטרלי.

השארת תגובה